Aluminij s 4:2 boljši od Domžal

Prva liga 3. Nov 201922:35 > 22:52
NK Domžale/Twitter

16. krog Prve lige Telekom Slovenije sta z dvobojem v Kidričevem zaključila Aluminij in Domžale. Šumarji so po dveh zadetkih Klepača in golih Živkovića ter Vrbanca slavili s 4:2. Za ravbarje sta v polno zadela Jakupović (11-m) in Vuk.

16. krog PLTS se je zaključil v “Šumi”. Aluminij je doma gostil Domžale in v vodstvo prišel v 20. minuti, ko je v polno zadel Klepač. Pred odhodom na odmor so Domžalčani izenačili, Jakupović je bil za izid 1. polčasa v 43. minuti uspešen izvajalec strela z bele točke.

V drugem polčasu so šumarji spet povedli. Domžalska mreža se je zatresla v 60. minuti, ko je Mulalića premagal Živković. Varovanci Andreja Razdrha so se v 62. minuti še enkrat (in zadnjič) vrnili v igro. Žogo je za hrbet Janžekovića pospravil Vuk. Da so vse tri točke ostale doma sta poskrbela Klepač (71′) in Vrbanec (88′), ki sta zadela za zmago Aluminija s 4:2..

Aluminij je 4., varovanci Slobodana Gruborja so prišli do 9. zmage letos in so se točkovno (33) izenačili z Mariborom in Muro, ki sta pred njimi. Domžale so izgubile še 8. letos in s 16. točkami ostajajo na 7. mestu.