Boleč udarec za Muro v boju za naslov

Nogomet 8. Maj 202117:24 > 19:22 0 komentarjev
Mura - Bravo
Nogometaši Mure so zapravili zmago.

Mura je v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije proti Bravu zapravila dva gola prednosti in tako izgubila dve veliki točki v boju za naslov (2:2). Nogometaši Celja so že za otvoritev kroga slavili v Sežani (0:1). Celjani so tako pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje slavili še tretjič na štirih tekmah. Vrhunec kroga nas čaka v nedeljo, ko se bosta v Stožicah udarila večna tekmeca Olimpija in Maribor.

Celjani so v krčevitem boju za obstanek izhod iz krize iskali tudi s spremembo na klopi. Čeha Jirija Jarošika je menjal Agron Šalja, ki je na le štirih tekmah zbral že več zmag, kot jih je njegov predhodnih zmogel na 12-ih. Šalja je namreč v Sežani videl že tretjo zmago svojih varovancev na štirih obračunih v vseh tekmovanjih.

V Sežani je edini gol padel že na začetku 8. minute tekme. Celjani so se v priložnosti znašli po lepi ekipni akciji. Žogo je na rob kazenskega prostora poslal Jon Šporn, s peto podaljšal Ester Sokler, z glavo pa na nogo Ivana Božića odložil Matic Vrbanec. Bliskovito akcijo je najprej vratar domačih Arian Rener še ubranil, a je do odbite žoge prvi pritekel Vrbanec in v drugo le matiral domačega vratarja.

Tabor v prvem polčasu ni sprožil niti enega strela na gol Celja, nevarnejši so bili v drugem polčasu. Najprej so dvakrat zapretili po podajah iz kota, še nekajkrat s streli z razdalje, a je bil Matjaž Rozman vedno na pravem mestu.

Nogometaši Celja so se po nizu izjemno slabih rezultatov v spomladanski polovici sezone znašli na predzadnjem mestu lestvice, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi. Vse bližje je bila tudi že zadnja Gorica. Po dveh zmagah na zadnjih treh prvenstvenih dvobojih so celjski grofje vendarle znova ujeli prikjuček z Aluminijem. Kidričani imajo na 8. mestu zdaj le še točko prednosti, a tudi tekmo v dobrem. V nedeljo gostujejo v Kopru.

Tabor - Celje
V Sežani smo videli le en gol. (Foto: NK Tabor Sežana)

Mura zapravila vodstvo z 2:0

Za razplet sezone je bila precej pomembnejša tekma v Murski Soboti. Mura je zelo hitro povedla z 1:0, potem ko je že v 4. minuti sam pred vratarja pritekel Staniša Mandić in žogo poslal mimo Igorja Vekića. Isti nogometaš je pred polčasom podvojil vodstvo domačih. Po zelo podobni akciji in natančni dolgi podaji iz obrambne polovice igrišla, je Mandić znova pritekel sam pred gostujočega vratarja in v drugo zadel z lobom.

Domači nogometaši so imeli vse v svojih nogah, a si v 63. minuti sami otežili položaj. Nespameten prekršek je v kazenskem prostoru napravil Kai CIpot, ki je za roko vlekel Davida Brekala. Strel z bele točke je izkoristil Mustafa Nukić in Mura se je nenadoma znašla pod pritiskom.

Mura bi se z zmago vsaj do nedelje na vrhu lestvice izenačila z Olimpijo, a v končnici tekme na Fazaneriji to možnost zapravila. Po podaji iz kota je močno z glavo pod prečko zadel Brekalo in postavil končnih 2:2. Mura je z remijem zapravila dve veliki točki v boju na prvi naslov v zgodovini kluba.

Ante Šimundža, Mura
Ante Šimundža je na klopi Mure sedel že 200-ič.

Muro sicer do konca prvenstva čaka še gostovanje pri Aluminiju, domači obračun proti Domžalam in v zadnjem krogu še pot v Ljudski vrt na dvoboj proti Mariboru. Proti vijoličastim ima Mura sicer po treh medsebojnih tekmah boljši medsebojni izkupiček, proti Olimpiji slabšega. V nedeljo v Stožicah bi Murašem tako bolj odgovarjala zmaga Maribora.