Celjani do zanesljive zmage na Bonifiki

Nogomet 14. Mar 202418:58 0 komentarjev
Celje

Nogometaši Kopra so v 26. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 1:3 (0:1).

Vodilni Celjani, ki so tokrat med drugim pogrešali kaznovanega Jegorja Pruceva, so na Primorsko prišli po treh tekmah brez zmage, v Kopru pa so upravičili vlogo favorita in premagali petouvrščeno ekipo prvenstva. Glavni delež k zmagi je prispeval Aljoša Matko s tremi goli. Celje ima ob tekmi več 10 točk več od drugouvrščene Olimpije. Koprčani pa so zdaj pri treh tekmah brez zmage, na Bonifiki pa v ligi niso slavili že od začetka oktobra 2023.

Ekipi sta dokaj živahno začeli obračun in nanizali nekaj poskusov, ki pa niso bili posebej nevarni. V 16. minuti je z leve strani z roba kazenskega prostora poskusil Karlo Bručić, vendar je zgrešil z diagonalnim strelom.

Na drugi strani je imel Matko v 30. minuti lepo priložnost za vodstvo, ko je po dobri podaji Tamarja Svetlina prišel pred Jana Koprivca, a nato žogo z roba kazenskega prostora poslal mimo vrat.

Matko, ki je sicer imel še kar nekaj priložnosti, je vendarle zadel v 37. minuti, ko je Matjaž Rozman poslal dolgo žogo čez sredino, tam je Edmilson podaljšal z glavo za hrbet koprske obrambe, kamor je stekel Matko in na koncu z desne strani matiral Koprivca za zasluženih 1:0 in svoj deseti gol sezone.

V 39. minuti je Wisdom Sule prišel do voleja iz bližine, vendar je žogo poslal točno v vratarja Rozmana. Tik pred koncem polčasa je imel Matko novo izjemno priložnost za povišanje vodstva, vendar je izgubil dvoboj s Koprivcem, tako kot je dva z ne tako nevarnima poskusoma izgubil tudi Edmilson.

V 47. minuti je Žan Karničnik po levi strani prodrl v kazenski prostor Kopra, kjer ga je spotaknil Mark Pabai in zakrivil najstrožjo kazen. To je v 48. minuti unovčil Matko za svoj enajsti gol sezone in se s tem na vrhu strelske lestvice izenačil z Mariborovim Arnelom Jakupovićem.

V 67. minuti so domači zahtevali najstrožjo kazen, ko je žoga v roko zadela Klemna Nemaniča, vendar so sodniki pustili, da se igra nadaljuje in v naslednjem napadu so Celjani še povečali prednost. Po hitri akciji in podaji v kazenski prostor je Matko spretno še tretjič ugnal Koprivca in je tako z 12. golom postal vodilni strelec lige.

V 77. minuti je Luka Vešner Tičić zmanjšal zaostanek na 1:3, potem ko je ob ne najboljšem posredovanju Rozmana zadel s strelom s približno 20 metrov.

Koper bo v 27. krogu v nedeljo gostoval v Mariboru, Celje pa bo gostilo Radomlje.

Koper – Celje 1:3 (0:1)

Vešner Tičić 77.; Matko 37., 48./11-m, 67.

Konec tekme na Bonifiki.

GOOOL! Do zadetka so vendarle prišli tudi domači nogometaši. Matjaž Rozman je tokrat slabše posredoval, Luka Vešner Tičić je tako dosegel zadetek, ki vliva upanje Kopru.

GOOOL! Hat-trick Matka in Celjani korakajo proti zanesljivi zmagi.

GOOOL! Še drugič na srečanju je mrežo Kopra zatresel Matko, ki je izkoristil najstrožjo kazen.

47. minuta: Enajstmetrovka za Celje! Najstrožjo kazen bo izvajal Matko.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

46. minuta: Izjemna priložnost za Celje, ki pa niso uspeli še drugič zatresti mrežo Kopra.

39. minuta: Hitro po zadetku gostov so imeli priložnost tudi domači. Po slabem razčiščevanju Karničnika je streljal Sule, a preveč po sredini gola, zato je bilo to enostavno delo za Rozmana.

GOOOL! Celjani vodijo. V 37. minuti je priložnost izkoristil Matko. Zanj je to jubilejni 10. gol v tej sezoni.

30. minuta: Nova priložnost za goste, tokrat je zapretil Aljoša Matko, njegov strel pa je zletel mimo vrat.

5. minuta: Celjani so si prvi pripravili manjšo priložnost, toda strel je bil premalo natančen, da bi ogrozil vrata Koprčanov.