PLT: Šov Aljoše Matka za nove tri točke Celjanov

Nogomet 14. Mar 202416:00 > 17:36 1 komentar
Celje

Nogometaši Celja so v 27. krogu Prve lige Telemach s 3:1 premagali Koper. Grofje so z zmago na Bonifiki, kjer je blestel Aljoša Matko, znova povečali prednost na vrhu lestvice pred zasledovalci.

Celjani so srečanje na Bonifiki začeli odlično in si že v uvodnih minutah pripravili nekaj priložnost. V osrednji vlogi je bil Aljoša Matko, ki je v 37. minuti poskrbel za vodstvo gostov.

Do konca prvega polčasa so si varovanci Damirja Krznarja pripravili še nekaj priložnosti, da bi povišali svojo prednost, toda na odmor so odšli s prednostjo 1:0.

Tudi v drugi polčas so bolje vstopili grofje, ki so imeli v 47. minuti na voljo enajstmetrovko. Izkoristil jo je Matko, ki je v 67. minuti dosegel še hat-trick in skočil na vrh lestvice najboljših strelcev.

V 77. minuti so Koprčani vendarle znižali zaostanek, gol je dosegel Luka Vešner Tičić, toda domačim kaj več od tega ni uspelo.

Radomljani boljši na lokalnem obračunu

Neverjetno, a klube od sedmega do desetega mesta zdaj ločita le še dve točki. Radomlje, ki so se po porazu v Rogaški Slatini v prejšnjem krogu znašle na dnu, so odgovorile silovito in v Domžalah na lokalnem derbiju zanesljivo premagale občinskega tekmeca.

Brez tako razpoloženega Lovra Štubljarja, bi lahko bila zmaga še precej izdatnejša. Oba gola je sicer v drugem polčasu v razmaku petih minut dosegel Madžid Šošić.

Rogaška v prvo zapravila nemogoče, v drugo ne

V derbiju za obstanek se je izjemno velike zmage v Kidričevem veselila Rogaška. Edini gol na tekmi je v 76. minuti dosegel Gal Kurež, ki mu po lepi podaji ni bilo težko zadeti nebranjene mreže. Tako so gostje vendarle dosegli gol, ki so mu bili izjemno blizu le nekaj trenutkov pred tem, a po fliperju v domačem kazenskem prostoru grešili nemogoče.

Rogaška se je zdaj z Aluminijem izenačila pri 25 točkah in v zaporedju porazila oba glavna konkurenta za obstanek. Pred dnevi so v Slatini porazili Radomlje.

Bravo s tremi točkami iz Murske Sobote

V Murski Soboti se nadaluje čakanje Antona Žlogarja na prvo prvoligaško zmago. Bravo je bil na Fazaneriji precej boljši tekmec in bi lahko slavil s precej višjim izidom kot 2:1. V prvem polčasu je goste v vodstvo popeljal Gašper Trdin. Prekmurci so po odmoru šele prvič sprožili v okriv gola in takoj zadeli, potem ko je z razdalje lepo zadel Sandi Nuhanović.

Ljubljančani so hitro znova povedli, Matej Poplatnik je najprej izsilil enjastmetrovko in jo tudi mojstrsko izvedel ter tako priboril svoji ekipi tri točke. S tem jo je ohranil v srditem boju za tretje mesto z Mariborom. Iz protinapadov bi Bravo lahko napolnil mrežo Mure, a vse priložnosti, teh je bilo res ogromno, kot po tekočem traku zapravil.