Celje do nove zmage, Rogaška ostaja pri ničli

Nogomet 13. Avg 202322:00 > 22:52 0 komentarjev
Aljoša Matko je zapečatil usodo Rogaške. FOTO: Jure Banfi.

Nogometaši Celja so v tekmi 4. kroga Prve lige Telemach premagali Rogaško z 2:0 (0:0).

Celjani so proti novincem v ligi lovili drugo zmago v sezoni, s katero bi se vsaj začasno prebili na drugo mesto, Rogaška pa je iskala sploh prve točke (in prvi zadetek) v prvoligaški konkurenci po dveh porazih brez doseženega gola v uvodu sezone. Gostje so se večji del tekme dobro upirali, a so Celjani nazadnje vendarle kronali kakovostno in terensko premoč za pričakovano zmago.

Celjani, ki so še vedno v igri tudi na evropskih terenih, so upravičili status favorita. Toda terenske premoči jim dolgo ni uspelo spremeniti v zadetke, čeprav so si pripravili številne priložnosti.

V prvem delu je bil tako najbolj obremenjen vratar gostov Vice Baždarić, pa tudi njegova obramba. Najbolj dejaven pri Celjanih je bil v začetnem delu Julien Lamy, ki je zapretil v 11. in 15. minuti, pa tudi Charles Ikwuemesi, a je v 18. minuti meril tik ob vratnici.

Prav tako sta bila v isti akciji v 35. minuti nevarna Lucas Mačak in Edmilson, a Baždarić tudi takrat ni klonil. Premagal ga je šele Tamar Svetlin po natančni podaji Žana Karničnika v 36. minuti, a zadetek zaradi prepovedanega položaja ob podaji ni obveljal.

Rogaška je imela samo eno polpriložnost v prvem polčasu, toda po izgubljeni žogi Celjanov in poskusu prodora Matica Marcisua proti osamljenemu vratarju Matjažu Rozmanu je sodnik ocenil, da je nogometaš gostov naredil prekršek in akcijo prekinil.

V nadaljevanju so do sape prišli tudi gostje in v uvodnih minutah ogreli Rozmana, dvakrat je bil nevaren Žan Benedičič. Nato pa so, čeprav niso več tako pritiskali kot v prvem delu, Celjani le dosegli tudi regularen zadetek. V 59. minuti je akcijo na desni strani začel Aljoša Matko, Edmilson je podaljšal do Ikwuemesija, ta pa je spretno iz bližine s peto premagal Baždarića.

Po vodstvu so Celjani nekoliko spustili ritem, pravih priložnosti ni bilo več veliko. A v 85. minuti so domači odločno udarili še drugič, Matko je s kakšnih 14 metrov z desne strani neubranljivo streljal pod prečko vrat nemočnega Baždarića ter dokončno določil dvoboj.

V naslednjem krogu bo Rogaška 20. avgusta gostila Maribor, Celjani pa bodo ta dan gostovali pri Domžalah.

Celje – Rogaška 2:0 (0:0)

Stadion Z’dežele, sodniki: Obrenović, Kordež, Flajšman.

Strelca: 1:0 Ikwuemesi (59.), 2:0 Matko (85.).

Celje: Rozman, Nemanić, Vuklišević, Zec (od 77. Milič), Karničnik, Mačak (od 64. Popović), Zabukovnik, Svetlin, Edmilson (od 77. Špeljak), Ikwuemesi, Lamy (od 57. Matko).
Rogaška: Baždarić, Majcenić, Kurtović, Rantuša Lampreht, Braut, Pirtovšek (od 85. Kantužer), Thalisson (od 85. Majcen), Korošec (od 46. Miljanić), Benedičič (od 75. Vinogradac), Pavlović, Marcius (od 85. Satchwell).

Rumeni kartoni: Vuklišević, Edmilson, Karničnik; Marcius.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME!

GOOOL!!! Celjani so prišli do drugega gola. V 85. minuti je za spektakularen zadetek poskrbel Aljoša Matko. Tekma je očitno odločena.

Gol Aljoše Matka:

80. minuta: Zdaj se je igra malce umirila. Celjani mirno držijo niti igre v svojih rokah in so na dobri poti, da osvojijo nove tri točke.

69. minuta: Še en strel Celjanov, tokrat je v kazenskem prostoru do priložnosti prišel Edmilson. Tudi on ni bil dovolj natančen.

67. minuta: Po akciji Aljoše Matka in Žana Karničnika je do strela v kazenskem prostoru prišel Denis Popović. Meril je čez gol.

GOOOL!!! Celjani so v 59. minuti prišli do vodstva. Vodilni gol sta zakuhala tujca v napadu Celja. Podal je Brazilec Edmilson, atraktivno pa je žogo v gol Nigerijec Chukwubuikem Ikwuemesi, ki je po zadetku na evropski tekmi dosegel še drugi gol v tem tednu.

Gol Chukwubuikema Ikwuemesija:

53. minuta: Zdaj so bili pri strelu gostje. Do žoge je v kazenskem prostoru prišel nekdanji nogometaš Celjanov Žan Benedičič, meril je po tleh, a vratarja Celja ni pretental. Rogaška je iztržila le kot.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

POLČAS!

35. minuta:  S strelom z roba kazenskega prostora je poskusil mladi up Celja Lucas Mačak, toda vratar Rogaške se je izkazal z obrambo. Do odbite žoge je na levi strani prišel Edmilson, ki pa tudi ni zadel.

Dve priložnosti Celja v eni akciji:

21. minuta: Zdaj pa je bilo vroče na drugi strani. Veliko napako je naredil celjski vratar Matjaž Rozman, ki je podal v noge nasprotnikovemu napadalcu, toda potem je sodnik Rade Obrenović prekinil igro zaradi domnevnega prekrška nad celjskim branilcem Damjanom Vukliševićem, ki je pred tem podal žogo do svojega vratarja. Zelo sporna odločitev …

18. minuta: Še ena priložnost za Celje. Pred golom je do strela prišel Chukwubuikem Ikwuemesi, ki pa se tokrat ni najbolje znašel. Žoga je zletela mimo vrat.

12. minuta: Spet je bilo vroče pred gostujočimi vrati. Po desni strani je prodrl Julien Lamy in prišel do strela v kazenskem prostoru, toda Francoz ni bil dovolj natančen. Ostaja pri izidu 0:0.

6. minuta: Prvi so zapretili Celjani. V kazenskem prostoru je do strela prišel Tamar Svetlin, ki pa je meril preveč po sredini. Vratar Rogaške z njegovim strelom ni imel težav.

Postavi:

ZAČETEK!

Pred tekmo:

Albert Riera s Celjani še vedno blesti v Evropi, v domačem prvenstvu pa je tokrat nasprotnik grofov Rogaška. Novinec v ligi na prvih dveh tekmah še ni dosegel zadetka, prejela pa jih je kar sedem. Zaseda zadnje mesto na lestvici Prve lige Telemach, vse razen zmaga Celja bi bilo precejšnje presenečenje. Riera lovi četrto zmago v nizu na klopi Celja v vseh tekmovanjih, potem ko je na zadnjih treh tekmah dvakrat zmagal v Evropi in v zadnjem prvenstvenem nastopu s 5:0 premagal Muro.