Maribor ostaja stoodstoten, Celjani mu dihajo za ovratnik (VIDEO)

Nogomet 13. Avg 202322:05 > 22:05 1 komentar
Albert Riera Prva liga Telemach RAdomlje -Olimpija
Albert Riera je prišel do četrte zmage v nizu na klopi Celja. FOTO: Aleš Fevžer.

Nogometaši Maribora so tudi v 4. krogu Prve lige Telemach prišli do zmage, z 2:1 so v Ljudskem vrtu odpravili Bravo, in ohranjajo stoodstoten izkupiček. Za vrat jim na vrhu lestvice dihajo Celjani, ki so do nove zmage prišli proti Rogaški, premagali so jo z 2:0.

Celje je v tretjem prvenstvenem nastopu v tej sezoni prišlo do sedme točke, medtem ko novinka med prvoligaši Rogaška še čaka na zgodovinsko prvo točko v prvoligaški druščini.

Celjani, ki so morda celo glavni favorit za naslov, so bili boljši nasprotnik, a so potrebovali kar nekaj časa, da so strli odpor žilavih gostov. To jim je uspelo v 59. minuti, ko je še drugič v tem tednu zadel Chukwubuikem Ikwuemesi, ki je do gola prišel na zelo atraktiven način. V 85. minuti je zmago z evrogolom tri točke potrdil Aljoša Matko.

Albert Riera je prišel do četrte zmage v nizu na klopi Celja, potem ko je v zadnjem prvenstvenem krogu s 5:0 premagal Muro, vmes pa dve zmagi zabeležil tudi v Evropi.

Gol Aljoše Matka:

Bravo zapravil enajstmetrovko za remi v Mariboru

Maribor je na tretji tekmi slovenskega prvenstva vpisal še tretjo zmago. Po Aluminiju in Radomljam so bili v Ljudskem vrtu z 2:1 boljši od Brava. Zmago sta jima z goloma že v prvem polčasu zagotovila Marko Božić in Josip Iličić, ki je zadel iz najstrožje kazni. Ljubljančani so izid znižali v 57. minuti, ko je z glavo zadel Matej Poplatnik, priložnost za remi in točko pa zapravili v 86. minuti, ko je Ažbe Jug ubranil enajstmetrovko Luki Štoru.

Lahko Koper drži stik z Mariborom?

Odlično je sezono začel tudi Koper, ki je poleg Maribora edina stoodstotna ekipa po dveh odigranih tekmah. Z minimalno razliko so Primorci ugnali Olimpijo in Radomlje. Na Bonifiko v ponedeljek prihaja Mura, za katero je povsem drugačen začetek. Po dveh tekmah so Prekmurci še brez točke, nazadnje so izgubili s kar 5:0 v Celju.

Razigrani Aluminij poglobil krizo Radomelj

Tekma ob Kamniški Bistrici je že takoj na začetku ponudila priložnost za zadetek Aluminija, toda Bamba Susso je bil premalo natančen. Le nekaj minut kasneje so odgovorili Radomljani, toda veliko priložnost je zapravil Nino Kukovec.

Mreža se je prvič zatresla v 36. minuti, ko je Kidričane v vodstvo popeljal Marko Brest.

Le nekaj minut kasneje je vodstvo varovancev Roberta Pevnika povišal kapetan Tin Martić.

V drugem polčasu smo sprva spremljali umirjen obračun, kasneje pa sta si obe ekipi priigrali nekaj lepih priložnosti, a do konca srečanja se izid ni več spremenil.

Radomlje bodo v 5. krogu v soboto gostovale pri Muri, Aluminij pa bo gostil Olimpijo.

Ratnik prinesel tri točke Olimpiji

Tekma v Stožicah je praktično že od uvodnih minut ponudila veliko dogajanja. Sprva gledalci v Stožicah niso videli zadetka, to se je spremenilo v 41. minuti srečanja, ko je najstrožjo kazen izkoristil Portugalec Rui Pedro.

V nadaljevanju srečanja so Domžalčani hitro prišli do izenačenja. V 53. minuti je bil na pravem mestu ob pravem času Luka Topalović.

Toda ni trajalo dolgo, da so varovanci Joãa Henriquesa znova povedli. Za to je s pravim projektilom poskrbel Marcel Ratnik. Kasneje se je izkazalo, da je bil to odločilni trenutek srečanja, saj so zmaji prišli do zmage in novih treh točk.

Olimpija bo v soboto gostovala pri Aluminiju, Domžale pa bodo v nedeljo gostile Celje.