Delitev plena na tekmi moštev z dna lestvice

Nogomet 29. Nov 202216:31 0 komentarjev

Nogometaši Gorice in Tabora Sežane so se v tekmi 18. kroga Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Nadaljevanje nogometnega prvenstva po reprezentančnem premoru sta začeli ekipi z dna lestvice. Pred današnjim obračunom so bili ob enakem točkovnem izkupičku zaradi boljše razlike v zadetkih v prednosti Goričani. Po koncu tekme se stanje na lestvici ni spremenilo, saj sta si ekipi plen razdelili in tako obe ostajata na predzadnjem in zadnjem mestu, še vedno pa so spredaj Goričani.

Čeprav so imeli domači na celi tekmi premoč in tudi več strelov na gol, pa so do prednosti prišli igralci sežanskega kluba. Bistven dogodek prvega polčasa se je zgodil že v sedmi minuti, ko je Žiga Ovsenek po natančni podaji z leve strani sprejel žogo na robu kazenskega prostora in močno udaril, po njegovem natančnem strelu pa je žoga končala v zgodnjem kotu vrat Uroša Likarja.

A tudi odgovor Goričanov v drugem polčasu je bil hiter. Že v 52. minuti je namreč Luka Vekić, tokrat eden najbolj aktivnih in nevarnih pri modro-belih, poskrbel za še en atraktiven zadetek. Žogo je ustavil na robu kazenskega prostora, nato pa z desne strani močno udaril in tudi Jan Koprivec jo je lahko le nemočno pospremil na poti v svojo mrežo.

Po izenačujočem zadetku so več pokazali Goričani. Iskali so popoln preobrat, najlepšo priložnost je imel Jošt Urbančič, ko je v 68. minuti dobro vtekel v kazenski prostor, nekoliko slabše pa streljal s kakšnih osmih metrov.

Pri gostih je imel dve polpriložnosti Nabil Khali, a Likar ni imel veliko dela.

Ob koncu rednega dela pa bi lahko Urbančič celo poskrbel za zmago Gorice, toda po njegovem predložku skorajda iz mrtvega kota z leve strani je žoga oplazila prečko in se odbila v polje.

Današnja tekmeca pa naslednji tekmi 19. kroga čakata 6. decembra, ko bo Gorica gostila Bravo, ter 7. decembra, ko bodo Sežanci gostovali v Kopru.

Gorica – Tabor Sežana 1:1 (0:1)

* Športni park Nova Gorica, sodniki: Obrenović, Gabrovec, Pospeh.
* Strelca: 0:1 Ovsenek (7.), 1:1 Vekić (52.).
* Gorica: Likar, Ankrah, Urbančič, Mevlja (od 87. Cerovec), Agić, Krajnc (od 75. Marinič), Hrka (od 65. Bešir), Jukić, Širok, Velikonja (od 75. Ahmetaj), Vekić (od 87. Iličić).
* Tabor Sežana: Koprivec, Kouao (od 65. Isacye), Briški, Zeljković, Korošec, Živulić, Stanković, Ovsenek, Coba (od 43. Khali), Ndzengue (od 87. El Afgani), Letaj.
* Rumeni kartoni: Mevlja, Krajnc; Ndengue, Khali, Coba, Kouao, El Afgani.

KONEC TEKME!

77. minuta: Po podaji Jukića s peto je sprožil Širok, a je njegov strel po sredini sežanskih vrat Koprivec brez težav ukrotil.

75. minuta: V kazenskem prostoru Gorice je preigraval Khali in poskusil tudi s strelom, a zgrešil vrata.

52. minuta: GOOOL! 1:1! Goričani so izenačili. Med strelce se je vpisal Luka Vekić, ki je neubranljivo streljal z obrata in poskrbel za pravo mojstrovino.

47. minuta: S strelom od daleč je poskusil Krajnc, a je sežanski vratar njegov poskus ubranil.

35. minuta: Prva lepa priložnost vrtnic, v 35. minuti je s sedmih metrov z glavo proti vratom Sežane sprožil Matej Jukić, a meril naravnost v Koprivca. V naslednji akciji je zapretil še Alen Krajnc, a tudi on zadel zgolj naročje gostujočega vratarja.

25. minuta: Še vedno čakamo na prebujenje Goričanov v napadu. Tabor ima za zdaj stvari popolnoma pod nadzorom.

7. minuta: GOOOL! Sežana vodi z 1:0, krasen zadetek z roba kazenskega prostora je dosegel Žiga Ovsenek!