Nor zadetek Kronavetra, Sešlar junak Olimpije, šov Domžal

Nogomet 1. Feb 202318:40 0 komentarjev
NK Maribor Rok Kronaveter

Maribor je na zadnji pripravljalni tekmi v turškem Beleku remiziral s Šahtarjem iz Donjecka (4:4). Ukrajinci so že vodili s 3:1, a se slovenski prvaki niso predali. Zmage sta se veselila tudi Olimpija in Koper, Mura je remizirala, Domžalčani pa so za konec dneva napolnili mrežo gruzijskih nasprotnikov.

Slovenski državni prvaki so pripravljani del pred spomladanskim delom sklenili z remijem proti Šahtarju iz Donjecka.

Ukrajinski velikan je prek Oleksandra Zubkova in Dmitra Kriskiva povedel z 2:0. Maribor je približal Ivan Brnić, a Šahtar je kjub temu na odmor odšel s prednostjo dveh zadetkov. Še drugič je v prvem polčasu v polno meril Kriskiv.

Ob polčasu je Josipa Iličića zamenjal Rok Kronaveter, ki je že v 48. minuti z neposrednim strelom iz kota zadel za 2:3. Le tri minute kasneje, v 51. minuti je še drugi zadetek na tekmi dosegel Brnić in poskrbel za izenačenje (3:3).

Josip Iličić

Ukrajinci so v 71. minuti spet povedli, ko je zadel Artem Bondarenko, za remi na generalki pred nadaljevanjem Prve Lige Telamach pa je poskrbel Marko Božić.

Zmaji boljši od Dekanov

Po odpadli tekmi z Rudešom se je Olimpija dogovorila za prijateljski obračun z slovenskim drugoligašem Jadranom iz Dekanov. Ljubljančani so upravičili vlogo favorita in zmagali z 1:0. Edini zadetek je padel že v 3. minuti tekme, mrežo Primorcev pa je zatresel Svit Sešlar.

Kopru zmago zagotovil povratnik Barišić

V sredo so bili aktivni tudi tudi Koprčani. Še zadnje podrobnosti so usklajevali na obračunu z Rudarjem. Velenjčani so se dobro držali, a kanarčki so na koncu vseeno prišli do zmage s 3:2. V prvem polčasu sta za Koper zadela Vid Koderman in Timothe Nkada, srečanje pa je odločil povratnik po hudi poškodbi kolena Maks Barišić, ki je bil pred poškodbo strah in trepet slovenskih zelenic.

Muraši so se brez zadetkov razšli z ekipo Dečić, Goričani so zahvaljujoč zadetku Alessandra Ahmetaja z 1:0 premagali Primorje, Tabor pa je remiziral z Orijetom (2:2). Zadetek za Kraševce sta dosegla Miha Kompan Breznik in Mark Seliškar.

Kot zadnji so v sredo pritekli nogometaši Domžal, ki so se pomerili z Gruzijskim Khobijem. Prvi polčas ni kazal na visoko zmago, a rumena družina se je v drugem polčasu razstrelila in v razmaku 11 minut zabila šest zadetkov. Trikrat je v polno meril Bartol Barišić, dvakrat Jošt Pišek in enega Mirza Hasanbegović. Na koncu se je na semaforju izpisal celo izid 8:0, ko sta zadela še danes rezervista Benjamin Markuš in Žiga Repas.