Novi vijol’čni bojevnik nerešljiva uganka tudi za Tabor

Nogomet 26. Feb 202219:37 0 komentarjev

Nogometaši Maribora so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali CB24 Tabor Sežano z 2:0 (1:0).

Štajerci, ki na domačem igrišču niso prejeli zadetka od septembra, so prvič zagrozili v osmi minuti, ko je s strelom poskusil Danijel Šturm, na mestu pa je bil Jan Koprivec. Kot drugi pa je poskusil novi “vijol’čni bojevnik” Ognjen Mudrinski, ki pa je za malenkost zgrešil cilj s strelom z glavo.

Se je pa Mudrinski desetič v sezoni vpisal med strelce v 18. minuti, ko je iz bližine z glavo matiral Koprivca. Pred tem je z leve podal Đorđe Ivanović, Nemanja Mitrović pa je nato z glavo podal do 30-letnega srbskega napadalca.

Mudrinski je bil nevaren tudi v 34. minuti, ko je v osrčju kazenskega prostora žogo le za malo poslal čez prečko. V 39. minuti so zagrozili tudi vse bolj aktivni Kraševci, Fahd Ndzengue je poskusil z glavo, Ažbe Jug pa je žogo ujel.

V uvodu drugega dela so bili spet podjetnejši Mariborčani, znova pa je bil v glavni vlogi Mudrinski, ko je preigraval z leve strani po vrhu kazenskega prostora, nato pa s 17 metrov z nizkim strelom žogo poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Koprivca. Mudrinski je z enajstim golom na vrhu lestvice strelcev ujel Koprčana Maksa Barišića.

Ognjen Mudrinski je dosegel že 11 zadetkov. Foto: Jure Banfi

V 55. minuti je bil sam pred Koprivcem Marko Alvir, toda sežanski vratar se je izkazal, malce pozneje pa je Martin Milec žogo poslal visoko čez gol iz ugodnega položaja v kazenskem prostoru.

Domači so nato nadzorovali potek tekme, med drugim je bil nevaren še Ivanović, ki je v 71. minuti za malo zgrešil cilj, tako kot Milec s prostega strela od daleč v 79. minuti. Aljaž Antolin je prav tako nekajkrat na tekmi poskusil od daleč, a vselej neuspešno.

Maribor bo v 24. krogu v četrtek gostoval v Kopru, Tabor pa dan prej pri Radomljah v Domžalah.

Maribor – CB24 Tabor Sežana 2:0 (1:0)

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 3500, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Burjan.

Strelec: 1:0 Mudrinski (18.), 2:0 Mudrinski (51.).

Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Watson, Sikošek (od 92. Guerrico), Makoumbou, Antolin, Alvir (od 67. Repas), Šturm (od 46. Žugelj), Ivanović (od 81. Sirk), Mudrinski (od 67. Kronaveter).

Tabor: Koprivec, Iscaye, Briški, Nemanič, Ristić, Doukoure Grobry (od 57. Korošec), Ovsenek (od 81. Kljun), Mavretić (od 57. Kryeziu), Monjac, Bongongui (od 57. Stančič), Ndzengue (od 71. Stanković).

Rumeni kartoni: Antolin; Ovsenek, Ndzengue, Ristić, Stančič.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Ljudskem vrtu:

Konec tekme v Ljudskem vrtu!

55. minuta: Velika priložnost za Maribor. Sam pred Koprivcem se je znašel Alvir, a vratar Sežana je bil v tem dvoboju uspešnejši. Vratarja Tabora je žoga zadela v obraz.

51. minuta: GOOOL! 2:0! Ognjen Mudrinski je zadel še drugič! Podal mu je Alvir, nato pa se je srbski napadalec sprehodil skozi obrambo Tabora in neubranljivo zadel. Z 11 zadetkom v sezoni je na vrhu liste strelcev ujel Maksa Barišića.

Drugi zadetek Mudrinskega:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

39. minuta: Priložnost za Tabor. Po predložku z desne je z glavo streljal Fahd, a njegov strel je romal naravnost v naročje Juga.

33. minuta: Nova priložnost za Maribor. Po levi je prodrl Ivanović, nato pa lepo podal, Mudrinski pa je streljal preko vrat Koprivca.

18. minuta: GOOOL! 1:0! Maribor vodi, zanj je poskrbel kdo drug kot Ognjen Mudrinski. Predložek je v kazenski prostor poslal Ivanović, najvišje skočil Mitrović, njegovo podajo pa je v mrežo Kraševcev poslal srbski napadalec.

Zadetek Mudrinskega:

16. minuta: Prvič na tekmi je udarila naveza Milec – Mudrinski. Kapetan je lepo podal, Srb pa sprožil z glavo, a bil je premalo natančen.

8. minuta: Prvi nevaren poskus Maribora. Sprožil je Šturm, a je Koprivec žogo uspešno odbil.

Začetek tekme v Ljudskem vrtu!

Začetni postavi:

#social-embed_0

#social-embed_1

Pred tekmo:

Mariborčani v obračun s Taborom vstopajo v vlogi velikega favorita. Varovanci Radovana Karanovića so na obračunu z Radomljami dokazali svojo kvaliteto, podobno demonstracijo moči pa pričakujemo tudi na obračunu s Kraševci. V ekipo se vse bolje vključuje Đorđe Ivanović, vijolice pa so že dokazale tudi to, da imajo dolgo klop – poškodovanega Nino Žuglja je na ponedeljkovi tekmi izvrstno nadomestil Danijel Šturm.

Po nesrečnem porazu z Olimpijo Sežano čaka verjetno najtežje gostovanje v sezoni. V taboru Kraševcev z enim očesom že pogledujejo proti sredini tekmi z Radomljami, ki bo ena ključnih v boju za obstanek, zato lahko v četi Dušana Kosića pričakujemo določene spremembe. Tabor na začetku drugega dela deluje bolje kot v zaključku jesenskega dela, še vedno pa nekako velja, da Sežanci osvajajo manj točk, kot bi si jih z igro morda zaslužili.