Olimpija s tremi točkami iz Domžal

Nogomet 17. Feb 202417:06 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v 21. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 1:3 (0:2).

Ljubljančani so se pobrali po razočaranju iz prejšnjega kroga, ko so doma osvojili le točko proti sicer prebujeni Rogaški. Trdne temelje zmagi proti Radomljam, ki so v spomladanskem uvodu odnesle tri točke iz Kopra, so postavili že v prvem polčasu z dvema zadetkoma. Olimpija je četrto tekmo v nizu končala neporažena in ostaja druga, Radomlje pa osme.

Ekipi v uvodu obračuna v domžalskem športnem parku nista imeli posebnih priložnosti, je pa v 13. minuti Antonio Marin prodrl proti kazenskemu prostoru Radomljanov in iztržil prosti strel na robu šestnajstmetrskega prostora. Tega je tudi izvedel, a žogo poslal v živi zid.

Domači so bili zelo nevarni v 16. minuti, ko je v kazenskem prostoru streljal Madžid Šošić, z izvrstno reakcijo pa se je izkazal Denis Pintol. V 22. minuti pa so povedli Ljubljančani. Nemanja Motika je iz bližine dosegel svoj šesti gol sezone.

Isti igralec je v 28. minuti odvzel žogo Vidu Kodermanu, prodrl z desne strani v kazenski prostor, žogo oddal do Marina, ta pa je z natančnim strelom podvojil prednost gostov. Ti so imeli prek Davida Sualeheja novo priložnost v 39. minuti, vendar je bil zaključni strel preslab.

V drugem polčasu je prvi resneje zagrozil Marko Brest, ko je v 53. minuti žogo poslal mimo vrat, pred tem so imeli sicer tudi Radomljani en poskus prek Caia Da Cruza, ki ga je Pintol ustavil. Brest je v 57. minuti tudi zadel z glavo, a je bil v očitnem nedovoljenem položaju.

Se je pa minuto pozneje med strelce spet vpisal Marin, potem ko sta z Motiko izigrala domačo obrambo. Na koncu je Marin zaobšel vratarja in zadel kar močno z desne strani kazenskega prostora.

Ob koncu 61. minute so gostitelji le zmanjšali zaostanek, potem ko je Dejan Vokić streljal z 18 metrov, žoga pa je zadela enega Olimpijinih branilcev, rahlo spremenila smer in presenetila Pintola.

V 73. minuti so bili gostitelji blizu novemu zadetku, na golovi črti je Justas Lasickas z dobrim posredovanjem preprečil drugi gol Radomelj, ki so bile v teh trenutkih boljši tekmec.

Kljub temu je Olimpija v 80. minuti prišla do novega zadetka, ki ga je dosegel Brest, vendar je bil že pred tem Admir Bristrić v globokem nedovoljenem položaju, tako da je Brest ostal še brez drugega gola na tekmi.

Radomlje bodo v 22. krogu v torek gostile Aluminij, Olimpija pa dan pozneje Domžale.

Potek srečanja v Domžalah

Radomlje – Olimpija 1:3 (0:2)

Vokić 62.; Motika 22., Marin 28., 58.

Konec tekme.

73. minuta: Radomljani so bili znova blizu zadetka, toda zmaji so se ubranili.

67. minuta: Hiter protinapad Olimpije, ki ga je zaključil Admir Bristrić. Z obrambo se je izkazal Emil Velić.

GOOOL! Do zadetka so prišli tudi Radomljani, ki so se tako vsaj deloma vrnili v obračun. Gol je v 62. minuti s strelom z roba kazenskega prostora dosegel Dejan Vokić.

GOOOL! Odlična ekipna akcija Olimpije, ki jo je še z drugim zadetkom na srečanju kronal Marin.

49. minuta: Priložnost za domačine, toda z obrambo se je izkazal gostujoči vratar Denis Pintol.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

39. minuta: Nova priložnost za Olimpijo, tokrat je streljal David Sualehe, vendar je njegov poskus zletel prek vrat.

GOOOL! Še drugi zadetek zmajev. Po zadetku je Motika z odlično asistenco zaposlil Antonia Marina, ki je v 28. minuti tekme dosegel prvenec v dresu Olimpije.

GOOOL! Olimpija od 22. minute dalje vodi. Po zmedi v obrambi domačih je bil na pravem mestu ob pravem času Nemanja Motika.