Olimpija se je rešila v zadnjih minutah (VIDEO)

Nogomet 10. Feb 202415:10 0 komentarjev

Nogometaši ljubljanske Olimpije in Rogaške so se v 20. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:2).

Ljubljančani, ki bodo spomladi igrali brez najboljšega strelca lige v jesenskem delu, Ruija Pedra, ta je odšel v Turčijo, so za uvod v nogometno pomlad pozdravili zadnjeuvrščeno Rogaško, ki je dodobra spremenila ekipo, tudi ona je prodala svojega najboljšega strelca Nejca Gradišarja. A slednji se to ni posebej poznalo, vse do zadnjih trenutkov so bili izbranci Oskarja Drobneta v igri za zmago, to pa jim je v izdihljajih preprečil Marko Brest. Olimpija ostaja sicer trdno na drugem mestu, a z velikim zaostankom za Celjem, Rogaška pa je še vedno zadnja.

Slatinčani, ki so po desetih sekundah Žana Lorberja v vratih zamenjali s povratnikom v slovensko ligo Ajdinom Mulalićem, so hitro povedli, po podaji Oliverja Kregarja iz kota z leve strani je lastno mrežo zatresel Ahmet Muhamedbegović. Že pred tem je imel priložnost novinec v napadu Rogaške Patrik Mijić, ki je nase opozarjal na pripravljalnih tekmah, še enkrat pa so gosti zagrozili v 13. minuti.

Zasedba Zorana Zeljkovića, ki je pred pomladjo dejal, da se ekipa zdaj že res dobro pozna in da ni izgovorov za to, da ne bi igrali tako, kot si želi, je prvič resneje opozorila nase v 23. minuti, ko je Raul Florucz z glavo žogo poslal čez vrata, takoj zatem pa so bili spet nevarni Slatinčani, a se izid ni spremenil.

Ta je ostal enak tudi po novih poskusih sicer za njene standarde precej blede Olimpije, ki je bila deležna tudi žvižgov s tribun, Rogaška pa je kazala zelo spodbudno predstavo in v 40. minuti znova zadela, ko je najprej streljal Alen Korošec z roba kazenskega prostora, nato pa je iz bližine zadel Mijić, ki je bil sicer na meji prepovedanega položaja, a je Var potrdil regularnost zadetka.

Preobrat Olimpije v drugem delu

Zeljković je na začetku drugega polčasa reagiral in v igro poslal edino “pravo” okrepitev zimskega prestopnega roka Antonia Marina. V 53. minuti je Timi Max Elšnik poskusil z glavo, izkazal se je Mulalić, toda tudi Rogaška je nadaljevala obetavno, Mijić je še naprej opozarjal nase in tako hitro poskrbel, da se Gradišarjev odhod ne bo tako poznal.

V 64. minuti je Toura Diaby zapravil novo lepo priložnost Rogaške, malce zatem je spet nevarno meril še Mijić, v 76. minuti pa je Alen Korošec nespametno podrl Marka Bresta, ki je preigraval ven iz kazenskega prostora na levi strani, in zakrivil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Elšnik. Olimpija je zatem iskala pot do novega zadetka, a bila pri tem dokaj anemična, jo je pa v 92. minuti “rešil” Marko Brest z izenačujočim golom.

Olimpija bo v 21. krogu v soboto gostovala pri Radomljah, Rogaška pa bo gostila Domžale.

Olimpija – Rogaška 2:2 (0:2)

Elšnik 77. /11-m, Brest 90+2.; Muhamedbegović 4. (a.g.), Mijić 40.

92. minuta: GOOOL! Izenačenje! Marko Brest s krasnim strelom skozi luknjo v obrambi Rogaške za 2:2!

77. minuta: GOOOL! Timi Max Elšnik z enajstmetrovke Olimpijo vrača v igro. Velika neumnost Alena Korošca, ki je storil nepotreben prekršek nad nenevarnim Markom Brestom, kar je izkoristil kapetan zmajev.

64. minuta: Uh, kakšna priložnost za Rogaško, Toura Diaby je s treh metrov zgrešil gol Olimpije, potem ko je bila njena obramba, na čelu s Pintolom, že matirana.

55. minuta: Spet je zapretila Rogaška, Mijić je sprožil, Pintol nekoliko nespretno ubranil, a je z odbitkom presenetil Kureža, ki žoge ni uspel pospraviti v Olimpijino mrežo.

53. minuta: Velika priložnost Olimpije, z glavo je po podaji rezervista Antonia Marina sprožil kapetan Elšnik, a je Mulalić s sijajno parado svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

40. minuta: GOOOL!! Še en šok za Olimpijo, Rogaška v Stožicah vodi z 2:0, po odbitku, ko je Pintol ubranil strel Alena Korošca, je super vroči novinec črno-belih Patrik Mijić! Zadeva je bila na meji prepovedanega položaja, a gol je obveljal.

30. minuta: Nova priložnost Olimpije, prodrl je Jorge Silva in s podajo ‘na milimeter’ zadel Nemanjo Motiko, ki je s petih metrov z glavo streljal prek gola Rogaške.

28. minuta: Olimpija se prebuja, strel Nemanje Motike je ubranil Mulalić, nato je z ugodnega položaja zgrešil Saar Fadida, ki je nazadnje v Stožicah Rogaški natresel kar tri gole.

22. minuta: Najlepša priložnost Olimpije doslej, Pedro Lucas je podal v kazenski prostor, Raul Florucz pa je z glavo zadel vrh mreže vrat Rogaške.

13. minuta: Še ena velika priložnost gostov, Patrik Mijić je prehitel obrambo Olimpije, a mu je s sijajno reakcijo veselje preprečil Denis Pintol.

6. minuta: Z roba kazenskega prostora je pomeril Pedro Lucas, a udaril prek gostujočih vrat.

4. minuta: GOOOOL! Rogaška v Stožicah vodi z 1:0!! Potem ko se je Olimpija komajda ubranila že v napadu prej, je po kotu gostujoča ekipa povedla. Lastno mrežo je stresel Ahmed Muhamedbegović.

1. minuta: Tudi Rogaška po koprskem receptu, mladega vratarja Lorberja je zamenjal novinec Ajdin Mulalić.