Pestro domžalsko zakulisno dogajanje

Nogomet 26. Apr 202217:53 > 18:00 3 komentarji
Matej Oražem se odloča o prihodnosti NK Domžale.

Po izpadu iz pokalnega tekmovanja, ki je predstavljalo zadnje okno v Evropo, je bilo v Domžalah pestro. Športni direktor Matej Oražem bi trenerja Dejana Djuranovića najverjetneje že odpustil, če ne bi naletel na zid. Tudi v obliki kapetana moštva Senijada Ibričića. Pred domžalskim nogometnim klubom so tedni, ki bodo verjetno ponudili pestro zakulisno dogajanje.

Domžale so prejšnjo sredo v Spodnji Šiški v zadnji tretjini tekme zapravile vodstvo z 2:0 proti Bravu in finale pokalnega tekmovanja, s tem pa si tudi zaprle vrata v Evropo, ki prinaša enega glavnih virov klubskih prihodkov. V prvenstvu so trenutno namreč na sedmem mestu in daleč od evropskih tekmovanj.

Pokalna tekma proti Bravu je bila deveta v nizu, na kateri Domžale niso prišle do zmage. Dočakale so jo pretekli konec tedna, ko so v nedeljo z 2:0 premagale prav Bravo, a tokrat v prvenstvu. Toda ni manjkalo veliko in Dejan Djuranović priložnosti, da bi končal dolg niz brez zmage, sploh ne bi dobil.

Dan po tekmi z Bravom je bil športni direktor in glavni snovalec politike Domžal Matej Oražem namreč zelo razočaran in odločen, da trenerja Djuranovića odpusti.

Trenersko službo je do konca sezone ponudil Roku Hanžiču, ki se je trenerskemu štabu Domžal pridružil v začetku leta, potem ko je v prvi polovici sezone sedel na klopi Radomelj. Toda Hanžič je ponudbo, ki jo je imel na mizi, zavrnil.

Senijad Ibričić
Kakšna bo nadaljnja pot Senijada Ibričića? FOTO: Uroš Skaza.

Bo s trenerjem odšel tudi Senijad Ibričić?

Oražem je o tem govoril s kapetanom moštva Senijadom Ibričićem, ki ima v Domžalah že nekaj časa dvojno vlogo in besedo tudi v klubskih pisarnah.

Ibričić, ki bo po koncu sezone zaključil bogato nogometno pot, naj bi v prihodnosti dobil še pomembnejšo vlogo pri snovanju športne politike kluba.

Oražem bo konec leta namreč kandidiral na lokalnih županskih volitvah. Če bo zmagal, naj bi ga Ibričić zamenjal v stolčku športnega direktorja.

Toda prav trenja glede prihodnosti zdajšnje trenerske zasedbe Domžal utegnejo to tudi spremeniti. Ibričić je za Djuranovića, Oražem se nagiba v drugo smer.

Pojavila so se namigovanja, ki okoli domžalskega kluba krožijo že nekaj časa, in sicer, da se v Domžale vrača Slaviša Stojanović, ki je z njimi pred leti osvajal lovorike.

Če bo do trenerske rošade res prišlo, bo po naših informacijah zelo realen scenarij, po katerem se bo Ibričić umaknil iz kluba in ponudbe o domžalski drugi karieri ne bo sprejel.

Zakulisno dogajanje v naslednjih tednih do konca sezone bo v Domžalah očitno pestro. Za zdaj kaže, da Djuranović do konca sezone ostaja, po koncu sezone pa – kdo ve …

Dejan Djuranović je v 88 tekmah na klopi Domžal zbral 34 zmag, 26 remijev in 28 porazov. FOTO: Uroš Skaza.

Od roba prve lige do Evrope

Djuranović, legenda slovenskega nogometa in tudi Domžal, s katerimi je bil kot igralec dvakrat državni prvak, je v Domžale v vlogi trenerja prišel poleti 2020 in tukaj doživel najprej prvoligaški, potem pa še evropski trenerski debi.

Domžale je po odhodu Andreja Razdrha s serijo zmag v zaključku sezone 2019/20 rešil pred izpadom iz lige, potem pa jih v naslednji sezoni popeljal do četrtega mesta v prvenstvu in Evrope.

Uvrstil se je tudi v polfinale pokala, uveljavil pa tudi nekaj mladih nogometašev in bil ob koncu sezone izbran za uradno najboljšega trenerja sezone. Spomnimo, ta podelitev je ob dejstvu, da je brez nagrade ostal Ante Šimundža, ki je Muro popeljal do zgodovinskega naslova, dvignila precej prahu.

V tej sezoni gre Domžalam slabše od pričakovanj. V prvenstvu so šele na sedmem mestu, je pa res, da je Djuranović v prvenstvu v zadnjem času upošteval politiko klubskega vodstva in priložnost ponudil nekaterim mlajšim (Mitja Ilenič, Emir Saitoski, Žiga Repas, Nick Perc ..).

V pokalnem so Domžale po nesrečnem porazu proti Bravu, ki je do zmagovitega gola prišel v 94. minuti, še drugo sezono v nizu obstale v polfinalu.

Odhodi številnih nosilcev in sezona brez Evrope

Ob tem je treba opozoriti na to, da so Domžalčani pred začetkom sezone ostali brez nekaterih nosilcev igre. Odšli so mladi vezist Tamar Svetlin, najboljši strelec moštva Dario Kolobarić in Gregor Sikošek, ki je v Mariboru postal reprezentant. Pozimi je odšel še steber obrambe Damjan Vuklišević.

Njihovi nasledniki za zdaj niso upravičili pričakovanj. Napadalec Dejan Georgijević je trenutno pri sedmih golih v vseh tekmovanjih, Alen Jurilj ni dosegel še niti enega. Malce boljši vtis je pustil bosanski bočni branilec Enis Alić.

Domžale bodo do konca sezone odigrale še štiri prvenstvene tekme. Teoretično imajo še možnosti za Evropo, saj za Muro zaostajajo za deset točk, a v praksi lahko nanjo kar pozabijo. Podobno velja za boj za obstanek. Domžalčani lahko še pristanejo na devetemu mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije, medtem ko so izognitev desetemu mestu in neposrednemu izpadu med drugoligaše že potrdili.