PLT: Nemogoče vremenske razmere, po Rogaški Slatini brez tekme tudi v Celju

Nogomet 2. Dec 202318:09 > 18:35 1 komentar

Sedemnajsti krog Prve lige Telemach krojijo vremenske razmere. Tekma med Rogaško in Aluminijem je bila odpovedana zaradi dežja, medtem ko se je sobotni derbi med Celjem in Koprom zaradi snega sprva začel s polurno zamudo, po 30 minutah igre pa prekinjen. V Domžalah z vremenom ni bilo težav, Domžale so s 3:0 premagale Radomlje. Jutri nas v Ljudskem vrtu čaka derbi med Mariborom in Olimpijo.

Nogometaši Rogaške in Aluminija bi morali ob 13. uri začeti 17. krog Prve lige Telemach, a so odgovorni tekmo odpovedali zaradi preslabih vremenskih razmer. Igrišče v Rogaški Slatini je bilo preveč razmočeno, nekateri deli igrišča so bili pod vodo. Tekmo bodo odigrali v poznejšem terminu, in sicer bo na sporedu v sredo, 13. decembra ob 13. uri.

V Celju je nogometašem nagajal sneg. Zaradi močnega sneženja se je tekma med Celjem in Koprom sprva začela s polurno zamudo, po 30 minutah igre, ko se je sneženje še okrepilo, pa se je sodnik Matej Jug zaradi nemogočih razmer za igro ob odobravanju obeh ekip odločil, da tekmo prekine.

Domžale do tretje zmage v nizu

Več sreče z vremenom so imeli v Domžalah. Domžalčani so bile pred tedni v hudi krizi in nizali najslabše rezultate v zgodovini kluba, zdaj pa so se zbudili in začeli zmagovati. Tokrat so Domžalčani prišli do tretje prvenstvene zmage v nizu. Dvomov o zmagovalcu na lokalnem derbiju proti Radomljam ni bilo. Domžalčani so napadli od prve minute in v 4. minuti po avtogolu Sandija Nuhanovića prišli do vodstva. Potem so s tempom le še stopnjevali in zabili še dva gola. Pod oba se je podpisal Makedonec Mario Krstovski, Domžale pa so imele še nekaj priložnosti, tako da bi lahko zmagale s še višjo razliko.

Bodo Prekmurci v Šiški ujeli Ljubljančane?

Bravo velja za nemara največje presenečenje letošnje sezone. Šiškarji že dolgo časa vztrajajo v zgornji polovici prvenstvene lestvice, četudi se jim je v zadnjem obdobju nekoliko zalomilo, saj so na zadnjih štirih tekmah ostali brez zmage. Posledično jim je za vrat začel dihati njihov naslednji nasprotnik Mura, ki ima le tri točke manj, v primeru zmage pa bi se sploh prvič v sezoni lahko povzpeli na peto mesto.

Na derbiju šteje le zmaga

Krog se bo zaključil na najboljši možen način – z večnim derbijem v Ljudskem vrtu med Mariborom in Olimpijo. Sploh prvič ga bo v vlogi trenerja izkusil Zoran Zeljković, ki po četrtkovem evropskem porazu proti Lillu časa za pripravo svoje ekipe na dvoboj nima. “Gremo tekmo po tekmo. Najprej se bomo posvetili Mariboru, nato bomo razmišljali, kako naprej. Želimo se čim bolje regenerirati in ustrezno pripraviti na veliki derbi,” pravi Ljubljančan na klopi slovenskih prvakov, prepričan, da jim bodo v pomoč tudi evropske izkušnje, ki si jih njegova ekipa nabira v letošnji jeseni.

Prvi derbi v letošnji sezoni v ljubljanskih Stožicah je septembra pripdel olimpiji, ki je bila boljša z 2:1.

Nobenega dvoma ni, da bodo Ljubljančani igrali na zmago, a enako velja tudi za Mariborčane, ki so za razliko od svojih velikih tekmecev imeli za pripravo na tekmo na voljo cel teden. “Vsi derbiji na svetu so v luči navijačev in medijev nekaj več. Štejejo pa tri točke,” meni trener Štajercev Ante Šimundža. Tri točke bi bile za njegovo zasedbo še kako pomembne tudi s psihološkega vidika, saj se sezona za Mariborčane ne odvija v želeno smer.