PLT: Maribor dobil štajerski derbi in skočil na drugo mesto

Nogomet 26. Feb 202319:18 0 komentarjev

V 24. krogu Prve lige Telemach je Maribor v štajerskem derbiju danes z 2:0 premagal Celje in skočil nazaj na drugo mesto. Domžale so z istim rezultatom zmagale v Novi Gorici. V soboto je Olimpija zmagala v Koper, medtem ko na preostalih dveh tekmah nismo videli zadetkov.

Maribor je prišel še do osme zmage na zadnjih devetih prvenstvenih tekmah in pred domačimi navijači zasluženo premagal Celjane, s tem pa jih preskočil na drugem mestu. Za vodilno Olimpijo Maribor zaostaja za 14 točk.

Pot do pomembnih treh točk je prvakom z golom na začetku tekme, zadel je v četrti minuti, odprl Ivan Brnić, ki se je pozneje, v 34. minuti, izkazal še kot asistent. Zadel je kdo drug kot Žan Vipotnik, ki je tako prišel še do 14. prvenstvenega gola sezone. Zadel je enajstič v zadnjih šestih tekmah, ki jih je odigral.

Gol Žana Vipotnika:

Trenerska menjava se Gorici ni obrestovala

Zadnjeuvrščena Gorica je v nedeljo zvečer v zadnji tekmi kroga gostila Domžale in upala, da pride do prve letošnje zmage. Novogoričani so med tednom zamenjali trenerja, poslovil se je legendarni Miran Srebrnič, tako da je tokrat ekipo vodil Edmond Gunjač, kmalu pa naj bi prišel legendarni Italijan Edy Reja.

Domžale so v Novi Gorici prišle do zanesljive zmage, potem ko je v prvem polčasu zadel Amedej Brelc, v drugem delu igre pa je usodo domačih z golom zapečatil mladi Mark Strajnar.

Gol Marka Strajnarja:

Kvesić v Kopru junak zapravljive Olimpije

Ljubljančani so v Kopru na vrata domačih sprožili kar 22 strelov, od tega 15 v okriv, a dosegli le en gol. Izjemen je bil vratar Adnan Golubović, ki pa je vendarle enkrat klonil, tako so tri točke odšle v slovensko prestolnico, kjer ostajajo trdno na čelu lestvice.

Po kar štirih vratnicah in zapravljeni najstrožji kazni, ki je bil precej ostro dosojena v zaključku prvega polčasa, je v 50. minuti v polno meril Mario Kvesić, ki je zadel po protinapadu, potem ko je levji delež opravil Svit Sešlar. Kvesić je tako popravil napako, saj je prav on zastreljal enajstmetrovko.

Brez zadetkov v Domžalah

Na tekmi med Radomljami in Taborom iz Sežane gledalci niso videli veliko. Boj se je bil predvsem na sredini igrišča, obe ekipi sta prišli do nekaj priložnosti, a mreži sta obmirovali. Vsaj ‘uradno’. Tabor je v prvem polčasu zabil, a je bil gol razveljavljen zaradi igre z roko.

Ob tem sta obe ekipi niz neporaženosti v domačem prvenstvu podaljšali na štiri točke. V spomladanskem delu sezone poraza še ne poznata.

Bravo in Mura v uspavanki nista navdušila

Bravo je sicer z remijem proti Muri (0:0) prekinil serijo štirih zaporednih porazov, a zmage Šiškarji nimajo že osem tekem zapovrstjo. Tudi pri Muri z izkupičkom ne bodo zadovoljni, saj se jim še naprej izmika uvrstitev na mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Tako se strategu črno-belih, Damirju Čontali, stolček še naprej trese.

Najlepšo priložnost srečanja so imeli domači, ki so po desetih minutah drugega dela v par sekundah dvakrat stresli vratnico.