Trenerska menjava ni pomagala, Domžale zmagale v Novi Gorici

Nogomet 26. Feb 202319:46 0 komentarjev
Simon Rožman, trener
Simon Rožman ni več trener Domžal. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Gorice so v 24. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:1).

Novogoričani, ki so v pričakovanju novega glavnega trenerja, danes je tekmo še vodil Florjan Debenjak, v prihodnje pa naj bi vajeti prevzel izkušeni Edy Reja, so še 15. tekmo zapovrstjo končali brez zmage. Bočna branilca Domžal Amadej Brecl in Mark Strajnar sta bila tokrat krvnika novogoriške zasedbe, ki tako ostaja zadnja na lestvici, kjer imajo 15 točk oziroma tri manj od predzadnjega tabora in štiri manj od Radomelj na osmem mestu. Domžale so po deseti zmagi skočile na četrto mesto pred Koprčane.

Po mirnem uvodu v vetrovni Novi Gorici so v 14. minuti domači zapravili prvo veliko priložnost, ko je v bližini gola poskusil Bernard Karrica, vendar žogo usmeril točno v Ajdina Mulalića.

Nadaljevanje ni bilo posebej razburljivo, a je najprej v 34. minuti ob pomoči vetra s prostega strela od daleč poskusil presenetiti Matevža Dajčarja, debitanta v goriških vratih po poškodbi Uroša Likarja, a je goriški čuvaj dobro reagiral.

V 36. minuti pa je vendarle klonil, potem ko ga je iz bližine premagal Amadej Brecl, ki je po podaji Franka Kovačevića žogo poslal pod prečko. V 39. minuti je bil spet na delu Dajčar po novem strelu Repasa, a je dobro opravil svoj posel.

Gorica je imela v 52. minuti izjemno priložnost za izenačenje, ko je po kotu z glavo streljal Miroslav Iličić, Mulalić pa je dobro reagiral in žogo odbil v prečko, pozneje pa so njegovi soigralci razčistili kočljiv položaj.

So pa Domžalčani v 68. minuti podvojili prednost, tudi drugi zadetek je dosegel bočni branilec, le da takrat Mark Strajnar, ki je lepo stekel v kazenski prostor in malce z leve strani žogo poslal v mrežo tik ob nasprotni vratnici.

Pozneje so izbranci Simona Rožmana bolj ali manj brez težav preprečevali namere Primorcev. Ti so tik pred koncem sicer imeli na voljo prosti strel z roba kazenskega prostora, Alessandro Ahmetaj je dobro streljal, vendar je bil spet Mulalić pripravljen.

Gorica bo v 25. krogu v soboto gostovala v Celju, Domžale pa bodo gostile Koper.

Gorica – Domžale 0:2 (0:1)

Športni park, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.

Strelca: 0:1 Brecl (37.), 0:2 Strajnar (68.).

Gorica: Dajčar, Selimović, Cerovec, Agić, Brekalo (od 46. Mlakar), Krajnc (od 62. Jukić), Ankrah (od 46. Hrka), Ahmetaj, Petrović, Kolobarić, Karrica (od 46. Iličić).
Domžale: Mulalić, Đurić, Nwankwo, Strajnar, Brecl (od 46. Podlogar), Hodžić, Husmani, Markuš, Kovačević (od 75. Vuk), Repas (od 88. Pišek), Barišić (od 61. Hasanbegović).

Rumeni kartoni: Petrović; Hasanbegović, Podlogar.

Potek tekme iz minute v minuto:

KONEC TEKME! Domžale so prišle do zanesljive zmage.

GOOOL!!! Domžale so v 68. minuti povišale vodstvo. V polno je zadel mladi Mark Strajnar, ki je zadel po samostojni akciji po levi strani.

Gol Marka Strajnarja:

52. minuta: Velika priložnost za Gorice. Po strelu z glavo Miroslava Iličića, ki je ob polčasu na igrišče prišel s klopi, je Gorici ob posredovanju gostujočega vratarja veselje preprečila prečka.

POLČAS!

GOOOL!!! Domžale so v 37. minuti prišle do vodstva. Po lepem preigravanju in asistenci Frana Kovačevića je zadel Amedej Brecl.

Gol Amedeja Brecla:

34. minuta: No, zdaj pa malce razburjenja. Nevarni so bili Domžalčani, Žiga Repas bi skorajda presenetil nasprotnikovega vratarja.

Priložnost Žige Repasa:

30. minuta: Rezultat je še vedno 0:0. Precej dolgočasna tekma v Novi Gorici. Bomo še tretjič v tem krogu priče tekmi brez zadetkov.

14. minuta: Prva velika priložnost na tekmi. Do strela je z nekaj metrov prišel Bernard Karrica, ki pa se ni izkazal. Meril je naravnost v vratarja.

Priložnost Bernarda Karrice:

ZAČETEK TEKME!

PRED TEKMO:

Ob 17.30 se bosta v Novi Gorici udarila Gorica in Domžale. Pri Gorici, ki je trenutno na zadnjem mestu in ji grozi, da bo spet izpadla, je dogajanje precej vroče.

Mirana Srebrniča so, čeprav je od uvodnih treh tekem v tem letu izgubil le proti vodilni Olimpiji, v petek spet zamenjali, tako da bo Gorico tokrat vodil Florijan Debenjak. Vprašanje pa je, kdo bo to vlogo opravljal v nadaljevanju prvenstva. Po informacijah, ki prihajajo s Primorske, naj bi Gorico bil to Italijan, ki smo ga že večkrat povezovali s prihodom v slovenski nogomet, nekdanji trener Napolija in splitskega Hajduka Edy Reja.

Tokrat Gorico čaka domača tekma proti Domžalam, ki so po uvodnem šoku in porazu z 0:4 proti Taboru na naslednjih dveh tekmah premagali Bravo in remizirali z Mariborom ter se vrnile v igro za tako želeno Evropo.