Mustafa Nukić junak nogometne norišnice v Kidričevem (VIDEO)

Nogomet 19. Avg 202322:00 > 22:09 0 komentarjev
Mustafa Nukić

Na drugi sobotni tekmi 5. kroga Prve Lige Telemach je Olimpija v tekmi velikih preobratov in toči zadetkov s 5:4 ugnala Aluminij. Na prvi so Radomljani na Fazaneriji šokirali Muro, ki je po dobri predstavi proti Kopru očitno spet v krizi. Kanarčki so že v petek v Šiški visoko premagali Bravo (3:0).

Aluminij in Olimpija sta v Kidričevem prikazala razburljivo tekmo, polno golov in preobratov. Padlo je kar devet zadetkov, šumarji so trikrat vodili, na koncu pa so celo kožo odnesli Ljubljančani. Zmagoviti gol pa je v 87. minuti dosegel Mustafa Nukić.

Eden junakov zmage je bil tudi Pedro Lucas z dvema goloma in podajo. Olimpija je zdaj pri devetih točkah, toliko jih imata tudi Maribor ob tekmi manj in Koper. Aluminij je ostal pri štirih.

Nukič odločil noro tekmo v Kidričevem:

Mlinarji s prvo zmago v sezoni še poglobili krizo Mure

Ko se je že zdelo, da je Mura z zmago v prejšnjem krogu proti Kopru le prebrodila krizo, so jo vanjo znova pahnili Radomljani, ki so na Fazaneriji vpisali sploh prvo zmago v novi sezoni. Mlinarji so tri točke vpisali predvsem po sijajni predstavi v prvem polčasu, ko je za 1:0 v 23. minuti zadel Uroš Korun, 15 minut pozneje pa je vodstvo podvojil Nino Kukovec. Precej manj zanimivo je bilo nadaljevanje tekme, ko so domači pod vodstvom Darijana Slavica imeli pobudo, a si ob dobri igri gostov v obrambi niso uspeli priigrati resnejše priložnosti, s katero bi resneje ogrozili vrat Luke Baša.

Drugi zadetek Radomelj:

Mariborčani odslej osredotočeni le še na domače prvenstvo

Novincu v ligi Rogaški uvodni tekmovalni spored zagotovo ni pisan na kožo. Po gostovanjih pri Olimpiji in Celju jih sedaj doma čaka še obračun z vodilnim Mariborom, ki je v treh krogih vpisal prav toliko zmag. Za razliko od največjih tekmecev za naslov Celja in Olimpije so Mariborčani v četrtek že zaključili z nastopi v Evropi in se sedaj lahko v celoti osredotočijo na domače tekmovanje. “Hitro se moramo usmeriti k našemu najpomembnejšemu tekmovanju, državnemu prvenstvu. Evropa nas je veliko stala, ob vmesnih dramatičnih razpletih je tudi terjala davek v obliki utrujenosti,” je zatrdil trener Maribora Damir Krznar.

Celje nima časa za proslavljanje

NK Celje, NK Domžale

Celjani so z uvrstitvijo v zadnji krog kvalifikaciji za konferenčno ligo prišli do enega največjih uspehov v zgodovini kluba. Grofi pod vodstvom trenerja Alberta Riere igrajo vse bolj všečen nogomet, a časa za okrevanje in proslavljanje po četrtkovi evropski zmagi proti Nemanu nimajo na pretek. To je zagotovo voda na mlin za domžalsko ekipo, ki se je pod novim trenerjem Dušanom Kosićem na prihod Celjanov lahko pripravljala cel teden.

Koper navdušil v Ljubljani

#related-news_0

Koprčani so srečanje v Ljubljani začeli zelo udarno. Že v uvodnih minutah srečanja so bili varovanci Zorana Zeljkovića blizu zadetka, toda sprva se mreža Brava ni zatresla. Pravzaprav so bili v 20. minuti na drugi strani prav domači nogometaši blizu zadetka, ko je streljal Matej Poplatnik, toda z obrambo se je izkazal Jan Koprivec.

Prvi zadetek je nato padel v 41. minuti srečanja, ko je odlično asistenco Maksa Barišića izkoristil Timothee Nkada. Koprčani so na odmor odšli z minimalno prednostjo.

Le dobre tri minute po začetku drugega polčasa se je mreža domačinov znova zatresla. Tokrat se je v kazenskem prostoru odlično znašel Andraž Ruedl.

Varovanci Aleša Arnola so iskali zadetek za priključek, kar je pustilo veliko prostora za protinapade Koprčanov, ki so v 75. minuti postavili piko na i, ko je v polno meril Luka Vešner Tičić.