Polom Olimpije v Murski Soboti, Maribor spet bližje

Prva liga 25. Apr 202119:24 > 20:32
NŠ Mura/Twitter
Nogometaši Mure so v prejšnjem krogu nadigrali Olimpijo. Foto: NŠ Mura/Twitter

Vodilna Olimpija je v derbiju 30. kroga Prve lige v Murski Soboti doživela hud poraz. Klonila je z 0:3. Šest krogov pred koncem prvenstva imajo Ljubljančani tako spet le še štiri točke prednosti pred Mariborom.

Mura : Olimpija 3:0 (0:0)

Strelci: 1:0 Bobičanec 48., 2:0 Kous 70., 3:0 Gorenc 76.

Včerajšnji gol Maribora z enajstmetrovke proti Bravu ni bil vreden le treh točk, ampak tudi znižanja zaostanka za Olimpijo na štiri točke. Večna tekmeca sta tako spet pri razliki, ki ju je ločila že pred 28. krogom.

Poraz v Murski Soboti je bil sploh prvi za trenerja Gorana Stankovića na klopi Olimpije. Njegov niz neporaženosti je zdržal okroglih deset tekem.

Mura je bila v prazni Fazaneriji občutno boljši nasprotnik, kar dokazuje tudi pogled na statistiko. Mura je proti vratom nasprotnika sprožila kar 20 strelov, Olimpja pa vsega šest.

V prvem polčasu sta imela nekaj priložnosti za gol oba nasprotnika, a gola nismo videli. Že na začetku drugega dela igre pa je Luka Bobičanec po strelu z 20 metrov poskrbel za evrogol in vodstvo Mure.

Potem se je na obeh straneh zvrstilo še nekaj priložnosti, v 70. minuti pa je po strelu Amadeja Maroše vratar Olimpije Žiga Frelih žogo odbil, do nje je prišel Žiga Kous in povišal vodstvo Prekmurcev. V 76. minuti je za domače zadel še Jan Gorenc in tekma je bila odločena.