Položite orožje, to je liga Žana Vipotnika (VIDEO)

Nogomet 1. Apr 202319:33 1 komentar

Žan Vipotnik je veliki junak zmage Maribora v Novi Gorici. Vijolični so slavili s 3:0, vse tri zadetke pa je prispeval 21-letni napadalec, najboljši strelec Prve lige Telemach.

Žan Vipotnik nadaljuje z odlično formo tudi po reprezentančnem premoru, v katerem je debitiral v slovenskem dresu in se takoj vpisal med strelce za reprezentanco.

Zabijati ni pozabil tudi v vijolični majici. Že v 14. minuti tekme proti Gorici je tudi z veliko sreče goste popeljal v vodstvo, ki ga Mariborčani do konca tekme niso več izpustili iz rok.

Zadetek za 1:0:

V 59. minuti je podvojil vodstvo Maribora in jasno je bilo, da tri točke potujejo na Štajersko.

Zadetek za 2:0:

V 62. je po lepem prodoru Ivana Brnića in podaji v kazenski prostor zadel še tretjič in dokončal svoj hattrick.

Zadetek za 3:0:

Vipotnik ima sedaj 17 zadetkov v letošnjem državnem prvenstvu, s čimer je prvi strelec lige. Maribor je na drugem na prvenstveni lestvici, za Olimpijo zaostaja za 12 točk.