Po porazu Olimpije troboj za naslov prvaka

Nogomet 5. Maj 202119:08 > 19:09
Veselje nogometašev Domžal po zadetku v mreži Olimpije.

Olimpija je v 32. krogu nogometne Prve lige z 0:2 izgubila v Domžalah in ima zdaj le še dve točki prednosti pred Mariborom, ki jo bo lahko v nedeljo po večnem derbiju prehitel na vrhu. Mariborčani so v torek z 2:1 premagali sežanski Tabor. V boj za naslov se je vmešala tudi Mura, ki je bila tokrat z 2:1 boljša od Kopra in za prvim mestom zaostaja le še tri točke. V torek smo videli tudi nov poraz prvakov iz Celja, ki so z 0:2 izgubili pri Bravu. Krog bosta v četrtek sklenila Aluminij in Gorica.

Olimpiji v zadnjem času zmanjkuje sape. Najprej je izgubila proti Muri z 0:3, konec tedna je doma le remizirala z Aluminijem z 2:2, tokrat pa izgubila v Domžalah z 0:2. Po zgolj točki, ki so jo varovanci Gorana Stankovića, za katerega je bil to drugi poraz na klopi Ljubljančanov, osvojili na zadnjih treh tekmah, se je položaj na vrhu zelo zakompliciral.

Za zmago Domžal, ki so v odlični formi in so v zadnjih štirih tekmah osvojile deset točk, sta že v prvem polčasu poskrbela branilec Olimpije Vitalijs Maksimenko, ki je dosegel avtogol, in napadalec Domžal Arnel Jakupović, ki je tik pred koncem prvega dela igre zadel za 2:0.

Veliko veselje nogometašev Mure na tekmi proti Kopru.

Mura po preobratu do tretje zmage v nizu

V boj za naslov se je vmešala tudi Mura, ki je v Fazaneriji po slabem prvem polčasu proti Kopru zaostajala z 0:1. Za goste je zadel prvi strelec slovenskega prvenstva Nardin Mulahusejnović, ki je prišel do 13. prvenstvenega gola sezone. V drugem polčasu so Prekmurci pritisnili na plin in prišli do preobrata. Najprej je v 64. minuti s svojim prvim prvenstvenim golom sezone za izenačenje poskrbel črnogorski napadalec Mure Staniša Mandić, v 87. minuti pa je za dragocene tri točke in tretjo prvenstveno zmago v nizu z zmagovitim golom poskrbel Tomi Horvat.

Simon Rožman do druge zmage

Simon Rožman je v torek prišel do druge zmage na klopi Maribora in se oddolžil za poraz proti Celju v prejšnjem krogu, čeprav mlademu slovenskemu trenerju tudi tokrat ni kazalo najbolje. Po golu hrvaškega branilca Mihaela Briškega sredi prvega polčasa so namreč gostje na odmor odšli s prednostjo.

Nogometaši Maribora so v Ljudskem vrtu premagali Tabor.

V drugem delu igre so vijoličasti prišli do izenačenja. Že na začetku drugega polčasa je za izenačenje z enajstih metrov poskrbel Jan Mlakar, deset minut pozneje pa je Jan Mlakar z golom Mariboru prinesel popoln preobrat.

Celjani so spet izgubili

Po odhodu Čeha Jirija Jarošika je njegov naslednik na klopi Celja Agron Šalja svojo celjsko trenersko pot začel odlično, z zmago nad Mariborom, zdaj pa se hitro vrnil v tirnice, po katerih prvaki vozijo večji del sezone.

Bravo je v Ljubljani z goloma Mitje Križana in Martina Kramariča v zadnjem delu tekme zmagal z 2:0, Celjanom pa prizadejal še deseti poraz na zadnjih 14 prvenstvenih tekmah, ki so jih odigrali. V tem času so prvaki zmagali zgolj dvakrat, zato ne čudi, da jim grozi celo izpad. Trenutno so na devetem mestu. Za osmim Aluminijem, ki pa ima tekmo manj, imajo točko zaostanka.

Zadnji vlak za Novogoričane?

V zadnji tekmi kroga Gorica, ki je trenutno prikovana na zadnje mesto in ima osem točk zaostanka za Celjem, v četrtek gostuje pri Aluminiju. Če bi Kidričani zmagali, bi naredili velik korak v smeri obstanka med prvoligaši.