PLT: Delitev točk v Šiški in na štajerskem derbiju (VIDEO)

Nogomet 9. Mar 202414:07 > 20:02 1 komentar
Celje - MAribor

Za uvod 25. kroga sta se v Šiški pomerila Bravo in Aluminij ter razšla brez zadetkov. Sledil je vrhunec vikenda: štajerski derbi med Celjem in Mariborom, ki se je končal z 1:1. V nedeljo bo najbolj pestro v Murski Soboti, kjer bo gostovala Olimpija, a tudi obračuna Rogaška - Radomlje in Domžale - Koper obljubljata dramo.

Derbi kroga je bil odigran v Celju, kjer so grofje gostili Maribor. Tekma je že na uvodu ponudila s številnimi priložnostmi, a sta ekipi na odmor odšli ob izidu 0:0. Mreži sta se naposled zatresli v nadaljevanju. Domače je najprej v vodstvo v 49. minuti popeljal Aljoša Matko, končni izid 1:1 pa je šest minut pred iztekom rednega dela postavil Sven Šoštarič Karić, ki je danes razpoloženega vratarja Matjaža Rozmana premagal z glavo.

Srečni Aluminij izvlekel točko v Šiški

Uvodni obračun 25. kroga Prve lige Telemach med Bravom in Aluminijem se je končal brez zadetkov, a z osvojeno točko so bržkone lahko bolj zadovoljni Kidričani. Ti so se večji del tekme branili, na pomoč pa jim je priskočila tudi sreča. Šiškarji so namreč kar štirikrat zatresli okvir vrat, najlepšo priložnost pa zapravili v 50. minuti, ko je Matej Poplatnik iz najstrožje kazni zadel vratnico.

Lahko Slatinčani pobegnejo z dna?

Rogaška je z zmago v Kopru nakazala, da še ni rekla zadnje v boju za obstanek. Belo-črne čaka serija tekem proti neposrednim tekmecem, začenši z nedeljsko proti Radomljam, ki imajo na lestvici le dve točki prednosti. Slatinčani so si samozavest okrepili še z zmago proti Nafti v pokalu, a tudi Radomlje so pokazale dvig forme. Na zadnjih štirih prvoligaških tekmah so zbrale le eno točko, a preobrat v Mariboru Oliverja Bogatinova zagotovo navdaja z optimizmom.

Olimpiji ostane le še eno

Za Olimpijo je slab teden. Najprej premoči niso uspeli kronati proti Celju, nato so se proti Kopru poslovili še od branjenja pokalne lovorike. Ker so ostali v boju le še za ligaško krono, kjer pred zadnjo tretjino sezone za celjskimi grofi zaostajajo za sedem točk, je zmaga za zeleno-bele v Murski Soboti nujna. Črno-beli so sosedski pokalni obračun proti Čardi dobili in tako popravili vtis po domačem porazu z Aluminijem.

Dvoboj ranjenih levov

Domžale bodo skušale na boleč poraz v Mariboru pozabiti na domači tekmi s Koprom. Tudi Primorci so pred tednom dni ostali brez točk, a med tednom na kolena v pokalu spravili Olimpijo. Pričakovati gre srdit boj sredine lestvice, kjer bi lahko o zmagovalcu odločala že malenkost.