PLT: Mura ohranja upe na Evropo, Aluminij vse bližje izpadu

Nogomet 18. Apr 202218:30 > 19:54

31. krog Prve lige Telemach se zaključuje na velikonočni ponedeljek. V Murski Soboti sta se pomerila Mura in Aluminij. Črno-beli z zmago ostajajo le dve točki za Olimpijo in ohranjajo upe na mesta, ki prinašajo nastope v Evropi. Na drugi strani pa se vse bolj zdi, da bo Aluminij izpadel iz slovenske elite.

Mura zanesljiva proti Aluminiju

V prvem polčasu smo na Fazaneriji spremljali dinamično srečanje, odlično pa je začela Mura, ki je povedla že v šesti minuti srečanja. Nato so sledile še priložnosti na obeh straneh, toda novih zadetkov do odmora nismo videli.

V drugem polčasu pa se je igra nekoliko bolj umirila. Nismo videli tako veliko akcij in priložnost kot v prvem polčasu, podjetnejši pa so bili gostje. Toda odličnilni zadetek so dosegli nogometaši Mure. Bobičanec je zadel za 2:0, v samem zaključku pa je končnih 3:0 postavil Klepač.

Zadetek Bobičanca:

Nukić mož odločitve v Stožicah

Prvi polčas na obračunu v Stožicah ni ponudil veliko priložnost, je pa bila Olimpija nekoliko podjetnejša, toda terenske premoči ni uspela izkoristiti.

Hitro po začetku drugega polčasa pa je Mustafa Nukić poskrbel za vodstvo zmajev, kar se je na koncu izkazalo za edini zadetek na srečanju v praznih Stožicah. Olimpija se je tako po porazu v Ljudskem vrtu hitro vrnila na zmagovite tirnice.

Zadetek Nukića za zmago:

Celjani zanesljivo zmagali

V obračunu ekip, ki sta še zmeraj udeleženi na dvojni fronti, saj v prihajajočem tednu igrata pokalni polfinale, je Celje doma porazilo Bravo. Za domače sta že v prvem delu zadela Ester Sokler in David Zec.

Grofje so zadeli v 20. minuti, ko je Ivan Majevski z izjemno natančno podajo po tleh presenetil obrambo rumeno-belih, kirurško natančnost soigralca je odlično vnovčil Sokler, ki je najprej obšel vratarja Matijo Orbanića ter žogo pospravil v prazen gol.

Najboljši duet domačih na današnjem srečanju (Matic Vrbanec in David Zec) je udaril tik pred koncem prvega polčasa. Prvi je zavrtinčil žogo iz kota, drugi je z glavo natančno meril ob vratnici in – kot se je izkazalo kasneje- postavil končni izid duela.

Trener gostov Dejan Grabić je v drugem polčasu z menjavami skušal poživiti ritem, toda z izjemo velike priložnosti Gregorja Bajdeta v 77. minuti Bravo ni bil niti blizu uspehu. Gostje so tekmo končali brez izstreljenega “naboja” v okvir vrat Celja.

Prvi zadetek Celjanov:

Koper le še točko za vijoličastimi

Prvi polčas je nekoliko bolje začel Koper, ki je bil najbolj nevaren preko Parrisa, toda mreža Domžal se v prvem delu srečanja ni zatresla. V 30. minuti srečanja so se domači otresli začetnega pritiska kanarčkov in gostujoči vratar je bil že premagan, toda rešila ga je vratnica. V 42. minuti je z odličnim strelom poskusil Kotnik, a izkazal se je domači vratar Mihelak.

V drugem polčasu se je igra še bolj razživela, kar se je obrestovalo Koprčanom, ki so v 47. minuti srečanja povedli po podaji iz kota. Na pravem mestu ob pravem času je bil verjetno najboljši posameznik obračuna Colley, ki je žogo poslal praktično v prazno mrežo. Nato je sledila bolj raztrgana igra, Domžale so v 67. minuti še z igralcem manj na igrišču, kar je pomenilo, da se Koper na Obalo vrača z vsemi tremi točkami, še bolj pomembna pa je zmaga v boju za naslov državnega prvaka. Maribor sedaj beži le še za točko.

Odločilni zadetek Koprčanov:

Maribor zapravil pomembni točki

Na obračunu med Mariborom in Radomljami v prvem polčasu nismo videli veliko akcije, še najboljšo priložnost je imel Rok Sirk v deveti minuti srečanja, ki pa je strel poslal prek vrat gostujočega vratarja.

V drugem polčasu je bila situacija nekoliko drugačna. Tekma se je povsem razživela, sledile so priložnosti na obeh straneh, toda veliko več od igre so imeli Mariborčani. Najprej je v 57. minuti streljal Marko Alvir, toda žoga je zletela tik ob vratnici. Nato so imele priložnost Radomlje, poskusil je Vicko Ševelj, kasneje pa so bili spet podjetnejši vijoličasti, toda poti do zadetka niso našli.

So pa imeli gostje v 76. minuti veliko priložnost, da bi povedli. Sandi Nuhanović je nevarno streljal, domači vratar je žogo pospremil le s pogledom, na srečo Maribora pa je žoga zletela mimo vrat. V zaključku tekme so se Radomljani posvetili predvsem obrambnim nalogam, kar je na koncu zadostovalo za veliko točko.