Nova sezona, nova sumljiva sodniška odločitev (VIDEO)

Nogomet 31. Jul 202316:59 4 komentarji

Čeprav odločitev sodnika Radeta Obrenovića ni vplivala na končni razplet tekme v Ljudskem vrtu med Mariborom in Aluminijem (1:0), se v štajerski prestolnici še vedno govori o dogodku v 56. minuti.

V omenjeni minuti je branilec Kidričanov Luka Koblar storil napako, žogo mu je odvzel igralec Maribora Marin Laušić ter stekel proti golu Aluminija. Koblar je napako skušal popraviti z vlečenjem za dres, a je Obrenović pravilno tekme ni prekinil, v nadaljevanju akcije pa je glavni delilec pravice tekme v Ljudskem vrtu zaradi domnevnega simuliranja prekrška v kazenskem prostoru drugi rumeni karton pokazal mlademu Marcelu Lorberju.

Še bolj kot nestrinjanje z drugim rumenim opozorilom, prepričani namreč so, da to ni bilo klasično iskanje prekrška in enajstmetrovke, je Mariborčane zmotilo dejstvo, da Obrenović rumene kazni ni pokazal tudi Koblarju. Na njegovo “zasilno zavoro” je pozabil, je pa zaradi hudih protestov rdeči karton pokazal še tehničnemu vodji ekipe vijolic Alešu Mertlju.

“Lorber je šel v prodor in prepričan sem, ker ga dobro poznam, da ni šlo za simuliranje,” je po tekmi njegov padec v kazenskem prostoru komentiral trener Maribora Damir Krznar. “Vse to je del nogometa. Nič nam ne bo pokvarilo tega dne. Reakcije ob robu igrišča so samo posledica vsega, kar se nam je dogajalo,” je še mirno dodal hrvaški strokovnjak.

Zadetek Arnela Jakupovića:

Prepričani smo, da bi bili komentarji v mariborskem taboru po tekmi drugačni, če Maribor kljub številčnemu primanjkljaju ne prišel do treh točk. Mariborčane je slabih deset minut kasneje po prekrasni podaji kapetana Martina Milca rešil vroči napadalec Arnel Jakupović, ki je v tej sezoni za vijolice na petih tekmah dosegel že šest zadetkov.