Radomljani ohladili vroče Domžale

Nogomet 15. Mar 202317:04 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v tekmi 27. kroga Prve lige Telemach v gosteh premagali Domžale z 2:1 (1:0).

Domžalčani so po odmevni zmagi v prejšnjem krogu proti vodilnim Ljubljančanom v lokalnem obračunu proti Radomljanom ostali praznih rok ter zadržali četrto mesto na razpredelnici. Nogometaši iz Radomelj so po peti zmagi v tej sezoni in zavoljo poraza Brava na današnji prvi tekmi proti Mariboru napredovali na sedmo mesto v 10-članskem elitnem ligaškem tekmovanju.

Sosedski obračun so bolje pričeli Radomljani, ki so domačega vratarja Ajdina Mulalića prvič ogrozili v deveti minuti. Po predložku Stipeta Markovića z leve strani je bil v domačem kazenskem prostoru najvišji Madžid Šošić, njegov strel z glavo pa je bil malenkostno netočen.

Le tri minute kasneje so gosti povedli z 1:0, po bliskovitem nasprotnem napadu pa je po natančnem strelu po tleh s 14 metrov zadel 23-letni Ester Sokler.

Izbranci domačega trenerja Simona Rožmana so po prejetem zadetku prevzeli pobudo na igrišču. Prvo resnejšo priložnost so imeli v 26. minuti, po strelu Zenija Husmanija z 20 metrov pa je žoga končala prek vrat Radomljanov.

Nato so znova zapretili gosti ter si v 31. in 33. minuti priigrali dve obetavni priložnosti, obakrat pa je bil v glavni vlogi Šošić. V njegovi prvi akciji je žoga po strelu z roba kazenskega prostora švignila mimo leve vratnice Mulalića, v drugi akciji pa je po bliskovitem (pol)nasprotnem napadu streljal mimo desne vratnice.

Gostitelji so si najlepšo priložnost v prvi polovici tekme pripravili v 41. minuti, po predložku Marka Strajnarja z leve strani je do strela prišel Franko Kovačevič, v svojem prvem resnem posredovanju pa se je izkazal tudi gostujoči vratar Emil Velić.

V izdihljajih prvega polčasa so gosti znova zagrozili prek Šošića, napadalec iz BiH pa je znova streljal mimo vrat.

Domžalčani so v začetku drugega polčasa poravnali izid. Po igranju z roko enega od gostujočih igralcev je glavni sodnik Martin Matoša pokazal na 11-metrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Kovačević.

Izbranci gostujočega trenerja Oliverja Bogatinova so zelo hitro strnili svoje vrste, v 56. minuti pa so po “slalomu” Francoza Darlyja Nlanduja povedli z 2:1.

Rožmanovi varovanci so imeli v nadaljevanju terensko premoč. V 70. minuti so prek Kovačevića dosegli drugi zadetek, ki pa je bil razveljavljen, ker je žoga med akcijo prečkala stransko črto. V končnici lokalnega obračuna si izrazitih priložnosti niso priigrali, sladke zmage nad sosedi pa so se veselili Radomljani.

Domžalska zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, ekipa iz Radomelj pa bo gostila Maribor. Obe tekmi bosta v soboto, 18. marca.

Potek srečanja v Domžalah

Domžale – Radomlje 1:2 (0:1)

Kovačević 49./11-m; Sokler 13., N’Landu 56.

GOOOL! Radomlje znova vodijo. Odlično samostojno akcijo je v 56. minuti zaključil Darly N’Landu.

GOOOL! Domžale so prišle do izenačujočega zadetka prek enajstmetrovke, ki jo je izkoristil Franko Kovačević.

Konec prvega polčasa!

41. minuta: Velika priložnost tudi za Domžale, toda na mestu je bil gostujoči vratar Emil Velić.

31. minuta: Madžid Šošić je odlično preigraval in našel prostor za strel, toda njegov strel je zletel tik ob vratnici domačega vratarja, tako da Mlinarji ostajajo pri prednosti enega zadetka.

GOOOL! Radomlje so povedle po hitrem protinapadu v 13. minuti srečanja, ki ga je izvrstno zaključil Ester Sokler.