Radomlje po remiju prvenstvo zaključujejo nad Domžalami

Nogomet 21. Maj 202217:14 > 17:20 1 komentar

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in Domžal so se v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 3:3 (1:1).

Občinski obračun Radomelj in Domžal ni odločal več o ničemer, zgolj o tem, kdo bo bolje uvrščen na končni lestvici. Po remiju, bogatem z zadetki, so zanje zgodovinsko sezono višje končali Radomljani, ki so ohranili točko prednosti pred današnjimi tekmeci, od katerih se poslavlja trener Dejan Djuranović.

Na današnjem obračunu so imeli v peti minuti domači prvo lepo priložnost, ko se je Nick Perc sam znašel pred Emilom Velićem, a se je zapletel, tako da ni niti streljal proti vratom. Pozneje je isti igralec zapravil še eno priložnost, cilj pa je vmes za malce zgrešil še Emir Saitoski.

Pomlajena domžalska zasedba je znova zagrozila v 26. minuti, ko je s 13 metrov sprožil Nikola Jovićević, toda preveč po sredini vrat. V 28. minuti pa so po svoji prvi nevarni akciji povedli Radomljani, ko je prav tako s 13, 14 metrov streljal Mario Čuić in s strelom po tleh matiral Ajdina Mulalića.

Malce pred tem je pri domačih moral iz igre Mitja Ilenič, ki se je poškodoval. Zamenjal ga je Denis Adamov, ki je v 37. minuti izid izenačil, potem ko je zadel iz bližine malce z desne strani.

V drugem polčasu kar 4 zadetki

V drugem polčasu je najprej nenatančno meril Arnel Jakupović, v 51. minuti pa je Dario Rugašević v kazenskem prostoru igral z roko, tako da je sledila najstrožja kazen, ki jo je zanesljivo izvedel prav Jakupović.

V 57. minuti je sledila nova sprememba izida, Andrej Pogačar je namreč iz bližine zadel za 2:2, še drugič na tekmi pa je podal Tomislav Mrkonjić. Dobrih deset minut pozneje se je Mulalić izkazal po strelu Jonathana Bumbuja.

Je pa v 72. minuti po odbiti žogi zadel še Ivan Šarić in tako Radomljanom priigral novo vodstvo. Toda tudi to ni dolgo zdržalo, saj je v 78. Adamov sprožil malce izven kazenskega prostora rahlo z desne strani in žogo poslal v mrežo ob nasprotni vratnici.

V končnici tekme sta ekipi nanizali še nekaj nevarnih akcij, med drugim je v 90. minuti Guzina streljal z glavo iz bližine, dobro pa je reagiral Mulalić, tik pred koncem pa so zadnjo obetavno akcijo na tekmi zapravili še Domžalčani, ki so tekmo končali kar s tremi 16-letniki (Lovro Golič, Luka Mlakar, Luka Topalović).

Radomlje – Domžale 3:3 (1:1)

Čuić 28., Pogačar 57., Šarić 73.; Adamov 37., 77., Jakupović 52./11-m

KONEC TEKME!

90. minuta: Priložnost za Gedeona Guzino, ki je bil zgolj nekaj metrov od vrat, a žogo z glavo preslabo zadel. S tem je dovolil vratarju Domžal Mulaliću, da je lahko posredoval in rezultat ohranil izenačen.

77. minuta: GOOOOL! Poslastica se nadaljuje. Denis Adamov je sprožil z velike razdalje, žoga se je odbila pred Velićem, ki ni uspel pravočasno posredovati. Adamov je dosegel svoj drugi gol na tekmi, ki je tudi drugi zadetek zanj v celotnem letošnjem prvenstvu.

73. minuta: GOOOL! Nov preobrat v Domžalah. Zdaj znova vodijo Radomlje. Po odbitku se je pred prazno mrežo znašel Ivan Šarić, ki mu ni bilo težko premagati Mulalića. 3:2.

57. minuta: GOOOOL! Izjemna priložnost za Andreja Pogačarja, ki ga je z izjemno podajo našel Tomislav Mrkonjić. Sprva gol ni bil priznan, saj je Mulalić ubranil strel, a po pregledu posnetka je žoga za nekaj centimetrov že prečkala golovo črto. 2:2!

52. minuta: GOOOOL! Domžalčani vodijo, Arnel Jakupović je izkoristil najstrožjo kazen za vodstvo gostov. Domžalčani so s tem virtualno prehiteli Radomlje na prvenstveni lestvici.

51. minuta: Enajstmetrovka za Domžale! Igra z roko Rugaševića v kazenskem prostoru Radomelj, gostje bodo imeli priložnost za prvo vodstvo na srečanju.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

37. minuta: GOOOL! Izenačenje! Domžalčani so prek Denisa Adamova prišli do poravnanja izida. Lepa akcija Domžalčanov, ki je izkoristil krasno podajo Žige Repasa in z lepim zaključkom premagal Velića.

28. minuta: GOOOOL! Po nekaj priložnostih Domžal pa so prvi zabili nogometaši Radomelj. Mario Čuić je po podaji Mrkonjića uspel pretentati obrambo in vratarja gostov za vodstvo z 1:0.

26. minuta: Nikola Jovićević je imel novo lepo priložnost za Domžale. Žoga se je odbila naravnost v njegove noge, sprožil je nevaren strel s približno 12 metrov od gola, a Emil Velić je fantastično posredoval in žogo celo ujel. Ostaja 0:0.

20. minuta: Še vedno brez večjih priložnosti, a za odtenek nevarnejši so Domžalčani. Jakupović je stekel proti vratom, njegov strel pa je blokiran. Ostaja 0:0.

5. minuta: Priložnost za Domžale. Arnel Jakupović je našel povsem samega Nika Perca, ki pa se je zapletel, žoge ni uspel umiriti, vratar Radomelj Emil Velić pa ga je uspel zaustaviti.