Rogaška trikrat zatresla mrežo, a vseeno visoko izgubila (VIDEO)

Nogomet 22. Feb 202417:03 0 komentarjev
Celje - Rogaška

Nogometaši Celja so v 22. krogu Prve lige Telemach premagali Rogaško s 4:1 (1:0).

Vodilni Celjani so gostili zadnjeuvrščeno Rogaško, ki pa v spomladanskem delu prvenstva kaže precej boljše predstave kot jeseni. Kljub dobri formi ekipe Oskarja Drobneta so se gostitelji po neodločenem izidu 0:0 v prejšnjem krogu pri Bravu vrnili na zmagovalna pota – tudi po zaslugi dveh avtogolov Slatinčanov. Celje ima na vrhu spet deset točk prednosti pred Olimpijo.

Tekma se je kar živahno začela z nekaj polpriložnostmi na obeh straneh, a so Celjani po 20 minutah izgubili Maria Kvesića. Ta se je poškodoval, že tako je zaigral namesto načetega Denisa Popovića, že od prej manjka Luka Bobičanec, tako da ga je menjal Tamar Svetlin.

Slatničani, ki so pogrešali kaznovanega vezista Thalissona, so v 23. minuti prišli pred celjska vrata, a Alenu Korošcu ni uspelo žoge spraviti do Gala Kureža. Minuto zatem je na drugi strani dobro posredoval Ajdin Mulalić, ko je iz bližine poskusil Sunday Adetunji. Ta je poskusil še v 28. minuti z glavo, toda žogo poslal malce mimo vrat, nevaren pa je bil tudi pozneje v 37. minuti.

V 30. pa so vse nevarnejši Celjani povedli. Po podaji z leve strani je Jegor Prucev iz bližine streljal z glavo, Mulalić je sicer izvrstno reagiral, toda do odbite žoge je prišel Aljoša Matko in dosegel svoj sedmi gol sezone, prvega po 12. krogu, po katerem je počival zaradi poškodbe.

V 32. minuti je nase opozoril Patrik Mijić. Odlično razpoloženi napadalec je od prihoda v Rogaško na dveh tekmah dosegel tri gole, blizu pa je bil tudi četrtemu, ko je prišel do dvoboja ena na ena z Matjažem Rozmanom, ki pa ga je slednji dobil. Tik pred koncem polčasa je bil pri domačih spet blizu zadetku razigrani Adetunji, vendar je žogo poslal v prečko.

V drugem polčasu je v 52. minuti najprej z glavo neuspešno poskusil branilec Celja David Zec, sicer pa je bilo dogajanje mirnejše kot v prvem delu. V 64. minuti pa so Celjani iz navidez nenevarne akcije povedli z 2:0, potem ko je Nino Milić poslal žogo pred gol Rogaške, tam pa je Toura Diaby nespretno posredoval in zatresel lastno mrežo.

Gledalci pa so v 69. minuti videli dokaj redek pojav na nogometnih zelenicah, saj je po podaji z desne pred vrata avtogol dosegel še Di Mateo Lovrić. Na 4:0 je bilo treba čakati le dve minuti, ko je v kazenskem prostoru preigraval Matko in zabil še svoj osmi gol sezone.

Erico Castro je v 76. minuti na drugi strani zgrešil cilj, v 83. pa je Marko Prenkpalaj unovčil napako Žana Karničnika za zmanjšanje zaostanka na 1:4.

Celje bo v 23. krogu v nedeljo gostovalo v Domžalah, Rogaška pa bo gostila Maribor.

Celje – Rogaška 4:1 (1:0)

Stadion Z’dežele, sodniki: Matković, Perger, Horvat.

Strelci: 1:0 Matko (30.), 2:0 Diaby (64./avtogol), 3:0 Lovrić (69./avtogol), 4:0 Matko (71.), 4:1 Prenkpalaj (83.).

Celje: Rozman, Milić, Zec, Vuklišević, Karničnik, Zabukovnik (od 74. Vrbanec), Kouter, Kvesić (od 23. Svetlin), Prucev (od 78. Aarons), Matko (od 74. Mačak), Adetunji (od 78. Bajde).

Rogaška: Mulalić, Flis, Diaby, Vujčić, Kambič (od 78. Sim), Lovrić, Majcen (od 58. Kitek), Korošec (od 70. Prenkpalaj), Kregar (od 70. Erico), Kurež (od 78. Pirtovšek), Mijić.

Rumeni kartoni: Karničnik, Vrbanec; Kambič, Kregar.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Celju:

Matko 30., Diaby 65./a.g., Lovrić 69., Matko 71.; Prenkpalaj 82.

Konec tekme! Celjani so po remiji proti Bravu spet zanesljivo zmagali. Ostajajo deset točk pred Olimpijo.

82. minuta: GOOOL! 4:1! Rogaška je prišla do častnega zadetka! Karničnik se je po odlični obrambni akciji povsem spozabil in naredil ogromno napako. Podal je naravnost v noge Prenkpalaja, ki je darilo sprejel in premagal Rozmana. Hrvat je prišel do prvenca v prvi slovenski ligi.

71. minuta: GOOOL! 4:0! Celjani zabili še svoj četrti zadetek. V polno je tokrat meril Aljoša Matko! Podal mu je Karničnik, nato pa je napadalec Celja vse opravil sam in mojstrsko zabil!

69. minuta: GOOOL! 3:0! Še en avtogol. Po podaji Svetlina je v osrčje kazsnekag prostora Rogaške poslal Prucev, Mulalića pa je tokrat premagal Lovrić. Srečanje v Celju je odločeno.

65. minuta: GOOOL! 2:0! Celjani vodijo z 2:0! Po na videz nenevarni podaji je Diaby skušal izbiti žogo, a to storil tako slabo, da je premagal Mulalića. Znaimivo je, da je bil Diaby povsem sam, strel na svoj gol pa tako močan, da se ga ne bi sramovali niti napadalci.

49. minuta: Celjani so imeli na voljo prosti strel s približno 25 metrov od gola Ajdina Mulalića, a Aljoša Matko je žogo poslal preko gola. Ostaja 1:0.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

46. minuta: Celjani so imeli izjemno priložnost, da še povišajo prednost, a je domači napadalec Adetunji ni bil dovolj natančen. Njegovo bombo je ustavila prečko. Veliko sreče za Rogaško.

32. minuta: Kakšna priložnost  Rogaške! Sam se je proti vratom Rozmana podal Mijić, pred strelom se je otresel tudi Vukliševića, a Rozman se ni dal. Izkazal se je z izjemno obrambo. Nič ni bilo od izenačenja!

Kot je dejal pred dnevi, oni ni še konec:

30. minuta: GOOOOL! 1:0! Celjani vodijo! Po podaji s kota je zadel Aljoša Matko. Najprej Adetunji z glavo podaljšal žogo, do Pruceva. Rus je streljal, a Mulalić, na srečo Celja pa je do odbitka prišel še Matko in prvič na tekmi zatresel mrežo gostov.

25. minuta: Velika priložnost Celja! Milić je b ogenj poslal Koutra, pa je ostro podal do Adetunjija, ki je postavil nogo, a vratar Rogaške se je izkazal s prekrasno obrambo. Ostalo je pri 0:0!

24. minuta: Prva menjava na tekmi. Obračun zaradi poškodbe končuje Kvesića, zamenjal ga je Svetlin.

23. minuta: Veliko priložnost za Rogaško. Korošec se je sprehodil skozi obrambo Celja, a na koncu ni našel vtekajočega Kureža. Vratar Rozman je podajo presekal in žogo ujel.

4. minuta: Priložnost za Celjane! Proti golu je stekel Aljoša Matko, lepo podal do Adetunjija, ta pa se ni dobro znašel. Ostaja 0:0.

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

Celje: Rozman, Karničnik, Vuklišević, Zec, Milić, Zabukovnik, Kvesić, Kouter, Matko, Prutsev, Adetunji

Rogaška: Mulalić, Majcen, Vujčić, Kregar, Mijić, Lovrić, Diaby, Flis, Kambič, Kurež, Korošec

Pred tekmo:

Pred prvim četrtkovim obračunom je situacija na papirju jasna. Vodilni Celjani so v dvoboju z zadnjeuvrščeno Rogaško (15.00) izrazit favorit za tri točke. A Slatinčani niso več ekipa, kakršna so bili jeseni, to pomlad so jo pošteno zagodli že Olimpiji (2:2), tudi v knežje mesto pa črno-beli ne odhajajo z belo zastavo. Grofje bodo morali odgovoriti na raznovrstnost napada novincev v ligi, kjer blesti predvsem golgeter Patrik Mijić. Pred tekmo v zraku visi tudi vprašanje, kako močno bo svojo udarno enajsterico premešal trener Damir Krznar, ki ima na voljo zares širok kader in bi lahko tokrat ponudil priložnost za dokazovanje tistim, ki so doslej igrali manj. Bo to recept, ki bo Celju prinesel novo zmago?