PLT: Bravo namučil Maribor, Celjani so se poigrali z Rogaško (VIDEO)

Nogomet 22. Feb 202419:10 > 19:32 0 komentarjev

Na prvi četrtkovi tekmi 22. kroga Prve Lige Telemach je vodilno Celje po remiju proti Bravu spet pokazalo zobe. Doma je s 4:1 premagalo zadnjo Rogaško in pred drugouvrščeno Olimpijo velikih deset točk prednost. Precej bolj se je za zmago moral potruditi Maribor, ki je bil z 2:1 boljši od Brava.

Zaključna tekma 22. kroga je bila odigrana v Ljudskem vrtu, kjer je Maribor gostil neugodni Bravo in zmagal z 2:1. Obrambni zid Ljubljančanov je padel v 27. minuti, ko je zadel Josip Iličić, a veselje vijolic ni trajalo dolgo. Le tri minute pozneje je njihovo mrežo zatresel Jan Gorenc in poskrbel, da sta moštvi na odmor odšli poravnani. Po zaspanem začetku drugega dela pa so domači le unovčili svojo premoč in še drugič na tekmi povedli. Še deseti prvenstveni zadetek, s katerim se je na vrhu lestvice strelcev izenačil z Ruijem Pedrom, je dosegel Arnel Jakupović in Štajercem zagotovil deseto prvenstveno zmago.

Zadetek Arnela Jakupovića:

Celjani spet na zmagovalnih tirnicah

Vodilni Celjani so gostili zadnjeuvrščeno Rogaško, ki pa v spomladanskem delu prvenstva kaže precej boljše predstave kot jeseni. Kljub dobri formi ekipe Oskarja Drobneta so se gostitelji po neodločenem izidu 0:0 v prejšnjem krogu pri Bravu vrnili na zmagovalna pota – tudi po zaslugi dveh avtogolov Slatinčanov. Dva zadetka je dosegel tudi Aljoša Matko, častnega za goste pa je po darilu Žana Karničnika s prvencem v prvi slovenski ligi dosegel Marco Prenkpalaj. Celje ima na vrhu spet deset točk prednosti pred Olimpijo.

Drugi zadetek Matka:

Olimpija do zmage lažje, kot kaže rezultat

Olimpija je proti Domžalam brez težav slavila, rezultat pa sicer nakazuje na veliko bolj tesno srečanje, kot je dejansko bilo. Že v 13. minuti je edini gol na tekmi dosegel Raul Florucz, ki je z roba kazenskega prostora lepo zadel z levico in premagal vratarja gostov Lovra Štublarja.

Domžale velikih napadalnih ambicij niso pokazale. Ostale so brez strela v okvir vrat Denisa Pintola.

Tin Matić junak ob pomembni zmagi v Domžalah

Pomembne zmage v boju za obstanek se je v Domžalah veselil Aluminij. V prvem delu so bili Kidričani precej boljši tekmec in premoč kronali z zadetkom. Tim Matić je po odlični podaji čez domačo obrambo žogo sprejel na prsih in jo z močnim strelom poslal pod prečko.

Isti nogometaš je v drugo zadel v najboljšem trenutku za goste, ob vse močnejšem pritisku Radomelj. V sodnikovem dodatku je znižal Nino Kukovec, a bilo je prepozno. Aluminij je zdaj skočil točko pred Radomlje na 8. mesto lestvice.

Celje – Rogaška 4:1 (1:0)
Matko 30., Diaby 64./a.g., Lovrić 69., Matko 71.; Prenkpalaj 82.

Maribor – Bravo 2:1 (1:1)
Iličić 27., Jakupović 58.; Gorenc 30.

*Tekma med Koprom in Muro bo po odločitvi Nogometne zveze Slovenije odigrana v kasnejšem terminu.