Slovenci v drugem polčasu odpihnili Ukrajino (VIDEO)

Košarka 22. Feb 202419:35 > 19:40 1 komentar

Slovenska košarkarska reprezentanca je kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025 začela z zmago. V Kopru je s 87:73 padla Ukrajina. Prvo ime tekme je bil Klemen Prepelič s 30 točkami.

Slovenci so slabo začeli tekmo, Ukrajinci so v prvih minutah povedli z 9:2. Nato je sledil preobrat varovancev Aleksandra Sekulića, predvsem na krilih Klemna Prepeliča, ki je v prvi četrtini dosegel 10 točk, so slovenski košarkarji prišli nazaj v tekmo. Po prvi četrtini so sicer zaostajali za točko (21:22).

Podobno kot prvo so Slovenci začeli tudi drugo četrtino. Ukrajinci so bili bolj razpoloženi in povedli s 30:23. Slovenski voz je še naprej vlekel Prepelič, daleč najbolj razpoloženi Slovenec. Ob polčasu je imel na svojem računu 17 točk, Mike Tobey jih je dodal 7, Jaka Blažič pa 6. Pri Ukrajini je blestel Oleksandr Kovliar z 11 točkami.

Slovenci so pravi obraz pokazali v tretji četrtini. Jaka Blažič je v njej dosegel kar štiri trojke, ob tem je bil še naprej razpoložen tudi Klemen Prepelič, prednost domačih pa se je tako povzpela na +11.

Prevlada se je nadaljevala v zadnji četrtini, Slovenci so tekmo na koncu dobili s 87:73.

Slovenija - Ukrajina 87:73 (21:22, 18:18, 25:13, 23:20)