Šiškarji meljejo naprej, nova žrtev Domžalčani (VIDEO)

Nogomet 30. Sep 202317:09 0 komentarjev

Nogometaši Brava so v 11. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:2 (2:2).

Že ob izteku prve minute so sicer zaradi poškodb zdesetkane Domžale povedle, ko je po podaji Filipa Stuparevića s prostega strela z glavo zadel Benjamin Markuš. Ta je žogo v visokem loku usmeril čez Matijo Orbanića. Ta je moral nekaj minut pozneje še enkrat posredovati, Bravo pa je prvič zagrozil v 20. minuti. Takrat je Matej Poplatnik odvzel žogo Zeniju Husmaniju, prišel do strela v kazenskem prostoru, Gašper Tratnik pa je preprečil izenačenje.

NK Bravo Martin Pečar

V 28. minuti se je za strel s skoraj 30 metrov odločil 17-letni Luka Topalović, ki pa je le za malo zgrešil cilj, je bil pa osem minut pozneje natančnejši Jakoslav Stanković. Martin Pečar je žogo oddal na rob kazenskega prostora, od koder je močno in natančno meril Stanković za 1:1.

Še lepši zadetek pa je že v 38. minuti dosegel Pečar, ta je po podaji Matije Kavčiča iz kota z desne strani sam ostal na vrhu kazenskega prostora, od koder je z volejem žogo poslal pod stičišče prečke in vratnice za 2:1. Za Kavčiča je bila to šesta podaja v sezoni, s čimer je najboljši v ligi v tem elementu.

Dušan Kosić

To pa ni bil zadnji lep zadetek v prvem delu, še enega je za izenačenje na 2:2 V 43. minuti dosegel Jošt Pišek, ko je prav tako poslal žogo v zgornji kot s prostega strela z 18 metrov. Blizu še enemu pa je bil tudi Matic Ivanšek, ki pa je v 45. minuti zadel vratnico.

V 51. minuti je Lan Štravs po kotu z desne strani iz bližine zadel z nogo za 3:2. Strateg gostov Dušan Kosić je poskusil z menjavami priti do ugodnejšega razpleta, v 73. minuti bi Domžalčani do njega tudi lahko prišli, toda Gašper Trdin in Kavčič sta blokirala strela Markuša in Stuparevića iz bližine.

Tako sta ohranila prednost zadetka, ki je ostala do konca tekme, čeprav je bil Trdin v 74. minuti blizu četrtemu Bravovemu golu, a je zadel zunanji del mreže po posredovanju Tratnika, isti igralec pa je poskusil še v sodniškem dodatku, a je bil tudi takrat neuspešen.

Bravo bo v 12. krogu prihodnjo soboto gostoval v Celju, Domžale pa bodo dan pozneje gostila Rogaško.

Bravo – Domžale 3:2 (2:2)

Stadion Žak, sodniki: Obrenović, Praprotnik, Kordež.

Strelci: 0:1 Markuš (1.), 1:1 Stanković (36.), 2:1 Pečar (38.), 2:2 Pišek (43.), 3:2 Štravs (51.).

Bravo: Orbanić, Kavčič, Štravs, Gurlica, Španring, Trdin, Selan, Stanković (od 81. Kerin), Ivanšek (od 78. Janjić), Pečar (od 70. Maher), Poplatnik.

Domžale: Tratnik, Hodžić (od 70. Đapo), Fazlić, Bobarić (od 70. Biggs), Markuš, Husmani, Pišek (od 70. Brecl), Topalović (od 90+1. Marasović), Stuparević, Šturm, Kolobarić (od 46. Offenbacher).

Rumeni kartoni: Selan; Bobarić, Offenbacher.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja na Šiški:

Stanković 36., Pečar 38.. Štraus 51.; Markuš 1., Pišek 43.

Konec tekme v Spodnji Šiški!

73. minuta: Velika priložnost Domžal! Po prodoru Topalovića je streljal Markuš, a zdel le Trdina, drugi poskus Domžal pa je razčistil Kavčič, ko je streljal Stuparevića. Oba sta ima tako imenovani zicer, a ostalo je pri vodstvo domačega moštva.

60. minuta: Pišek je poskušal sam, po preigravanju je sprožil, a bil je premalo natančen. Ostalo je pri vodstvu Šiškarjev!

51. minuta: GOOOL! 3:2! Goleada se nadaljuje! Bravo spet vodi! Po podaji s kota se je dobro znašel Štravs in domače popeljal v novo vodstvo!

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

45. minuta: Bravo je za konec norega prvega dela zadel še vratnico. Matic Ivanšek si je priboril prostor za strel in sprožil mimo Trantika, ki pa ga je na koncu rešila vratnica.

43. minuta: GOOOL! 2:2! Domžalčani se ne dajo! Tik pred koncem prvega polčasa je v polno meril Pišek. Vratarja Orbanića je matiral s prostega strela!

38. minuta: GOOOOL! 2:1! Bravo vodi! Po mojstrovini Pečarja Šiškarji povedli z 2:1! Po podaji s kota je Pečar iz prve na volej žogo poslal za hrbet Tratnika, ki je bil povsem nemočen! Pečar je dosegel enega najlepših zadetkov v tej sezoni!

36. minuta: GOOOL! 1:1! GOOOOL! 1:1! Bravo je izenačil. Po podaji s peto Pečarja je mojstrsko zadel Stanković. Šiškarji so ujeli goste in poravnali na 1:1!

20. minuta: Velika priložnost za Bravo. Poplatnik je Domžalčanov ukradel žogo in se sam napotil proti Tratniku, a vse skupaj je bilo prepočasi, da bi sprožil bolje. Tratnik je lepo zapustil vrata in rešil Domžalčane.

5. minuta: Domžalčani so znova zapretili. Proti golu je oster predložek poslal Topalović, Obranić pa je kljub težavam žogo uspel razčistiti nevarno situacijo.

1. minuta: GOOOOOL! Domžale so povedle že v prvi minuti! Po podaji s prostega strela je zadel Benjamin Markuš! 1:0!

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

Pred tekmo: Prva tekma 11. kroga prinaša obračun Brava in Domžal, ekip, ki sta med tednom izgubili. A razpoloženje v obeh taborih je vendarle precej različno. Za Šiškarje je bil to prvi poraz v zadnjih petih tekmah, za rumeno družino pa že tretji na zadnjih štirih obračunih. Dušan Kosić je ob Kamniški Bistrici pod vse večjim pritiskom, zmaga na stadionu Žak pa bi mu vsaj malce olajšala nadaljevanje sezone. Prvi medsebojni obračun v sezoni se je končal z 1:1.