Šiškarji ostajajo vroči, drugi zaporedni poraz Domžal (VIDEO)

Nogomet 10. Feb 202417:20 0 komentarjev
Bravo raste korak za korakom. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Domžal so v 20. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Bravu Kostelu z 1:3 (0:2).

Domžalčani in Šiškarji pozimi niso veliko trgovali, posebej ekipa Dušana Kosića je ostala bolj ali manj enaka kot jeseni, med vratnici se je sicer vrnil Lovro Štubljar, prišel je tudi mladi Edvin Krupić, medtem ko je Bravo, presenečenje jesenskega dela, pripeljal predvsem preizkušena Jana Gorenca in Milana Tučića. Ljubljančani so bili tokrat boljši tekmec, bili učinkoviti, dva gola je prispeval Matej Poplatnik. Bravo tako še naprej ostaja v resnem boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja, Domžale pa ostajajo sedme.

Uvod obračuna je minil brez posebej nevarnih akcij, šele v 26. minuti so gledalci videli prvo nevarno akcijo in hkrati tudi prvi zadetek. Matic Ivanšek je pobegnil po desni strani, podal v osrčje kazenskega prostora, kjer se je znašel Matej Poplatnik, Bravov napadalec pa je nato rutinirano končal akcijo za 1:0 in svoj osmi gol sezone.

Jakoslav Stanković je v 31. minuti podvojil prednost gostov. Zadel je z dobrih desetih metrov z leve strani kazenskega prostora, ko je prišel do strela ob Joštu Pišku. Domžale, ki so bile sicer enakovreden tekmec, v prvem polčasu niso bili nevarni, Matija Orbanić ni imel praktično nobenega dela.

Zato pa je Bravov vratar moral posredovati v 54. minuti po strelu Jošta Piška. Toda Domžale pozneje spet niso bile posebej nevarne, na drugi strani pa je Bravo v 64. minuti prišel do enajstmetrovke po igranju z roko Lukasa Hempta. Z bele pike je bil nato natančen Poplatnik in tako že precej pred koncem potrdil zmagovalca obračuna. V 85. minuti je Pišek dosegel častni zadetek za Domžale, potem ko je po podaji Nicka Perca zadel z roba kazenskega prostora.

Domžale bodo v 21. krogu v soboto gostovale v Rogaški Slatini, Bravo pa bo dan pozneje gostil Celje.

Domžale – Bravo Kostel 1:3 (0:2)

Športni park, sodniki: Obrenović, Kasapović, Jamnik.

Strelci: 0:1 Poplatnik (26.), 0:2 Stanković (31.), 0:3 Poplatnik (64./11 m), 1:3 Pišek (85.).

Domžale: Štubljar, Mutavčić (od 87. Brecl), Hempt, Bobarić (od 62. Đapo), Hodžić, Markuš, Pišek, Perc (od 87. Šerbec), Topalović (od 62. Krupić), Kolobarić (od 46. Dovžan Karahodžić), Krstovski.

Bravo: Orbanić, Kavčič, Gorenc, Jakšić, Španring, Štravs (od 71. Gidado), Selan (od 79. Trdin), Stanković, Ivanšek (od 79. Kerin), Tučić, Poplatnik.

Rumeni kartoni: Perc, Bobarić, Markuš; Gorenc.
Rdeči karton: /

Potek srečanja v Domžalah:

Konec tekme!

85. minuta: GOOOL! 1:3! Domžalčani so v zanje tekmi za pozabo vendarle prišli do častnega zadetka. Po odločni igri v zadnjih linije je do strela prišel Jošt Pišek, ki je z močnim in natančnim strelom ugnal Matijo Orbanića.

64. minuta: GOOOL! 0:3! Bravo še viša prednost! Milan Tučić je v roko nastreljal Lukasa Hempta, Rade Obrenović pa je brez oklevanja upravičeno pokazal na belo točko. Kazenski strel je izkoristil Poplatnik.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

31. minuta: GOOOL! 0:2! Bravo je zadel še drugič. Jakoslav Stanković je bil bolj čvrst v dvoboju z Joštom Piškom, ga telesno odpihnil, nato pa še rutinirano zadel. Stanković si je v akciji z zadetek pomaga tudi z roko, a se VAR ni oglasil.

26. minuta: GOOOL! 0:1! Šiškarji vodijo v Domžalah. Po prekrasni akciji Ivanška, ki se je na spektakularen način otresel svojegfa čuvaja, nato pa po prodoru lepo zaposlil še Poplatnika, ki je premagal Lovra Štubljarja.

Začetek tekme!

Postavi:

Pred tekmo:

Bravo je bil v prvem delu sezone lepo presenečenje Prve lige Telemach, Domžale pa razočaranje. Se bodo karte v drugem delu sezone premešale? Zagotovo se nista pretirano spremenili ekipi enih in drugih, rumena družina navkljub ponesrečeni jeseni celo kot edini prvoligaš ni pripeljala nobene okrepitve, Bravo je na drugi strani našel dva ‘kapitalca’ – Jana Gorenca v obrambi in Milana Tučića v napadu.