Tabor grešil tudi nemogoče in ostal brez zmage nad Domžalami

Nogomet 2. Okt 202117:04 0 komentarjev
Trener Tabora je v Fazaneriji presegel svoj rekord iz obdobja pri Triglavu.

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Domžal so se v 12. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Tabor je Domžalčane pričakal z nizom štirih ligaških tekem brez poraza, ta pa zdaj traja pet tekem, potem ko se je kar nekako v skladu z dogajanjem na igrišču dvoboj končal brez zmagovalca. To obenem pomeni, da Domžale še naprej čakajo na svoje prvo slavje v Sežani. Tabor je vsaj začasno peti, Domžale pa sedme.

Domači, ki so igrali brez kaznovanega branilca Klemna Nemaniča, so imeli že po minuti izvrstno priložnost za vodstvo, ko je iz bližine iz prve udaril Rodrigue Bongongui, izkazal pa se je Ajdin Mulalić. Na drugi strani je Dejan Georgijević po protinapadu v peti minuti zgrešil cilj. Zeni Husmani je bil naslednji pri Domžalah s strelom, z 20 metrov je meril preveč po sredini.

Tudi Domžalačni so imeli svoje priložnosti:

Dino Stančič, s šestimi goli na vrhu strelske lestvice, je na tekmi igral s številko 46 na hrbtu, ki je pripadala Mihi Hladu, mlademu nogometašu Tabora, ki okreva po težji poškodbi glave (za njegovo okrevanje so danes zbirali sredstva v Sežani). Nase pa je Stančič danes prvič opozoril v 22. minuti, a ni ugnal Mulalića.

Isti igralec je bil v akciji tudi nekaj minut pozneje, ko je podal pred vrata do Bongonguija, toda slednjemu spet ni uspelo zadeti, tako kot ne Georgijeviću in Alenu Jurilju z glavo na drugi strani.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Jan Koprivec brez posebnih težav ustavil poskus Senijada Ibričića, pozneje pa resnih nevarnosti za ena ali druga vrata ni bilo, nekaj konkretnejši so bili gostje.

Krivičič zgrešil nemogoče:

Potem ko sta ekipi nadaljevali bolj ali manj z igro med obema kazenskima prostoroma, je v 79. minuti Georgijević sam prišel po levi strani pred vrata, toda na koncu slabo izvedel poskus loba. V 84. minuti je Arnel Jakupović z desne strani zadel zunanji del sežanske mreže.

Eno lepših priložnosti je pri domačih v 87. minuti imel Marko Krivičić, ko se je znašel sam v bližini gola, a se je zapletel in padel, namesto da bi streljal, tako da je ostalo pri začetnem izidu.

Tabor bo v 13. krogu 17. oktobra gostoval pri Olimpiji, Domžale pa bodo gostile Koper.

CB24 Tabor Sežana – Domžale 0:0

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 500, sodniki: Matković, Friš, Horvat.

Strelci: /.

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Ristić, Guerrico, Mavretič (od 82. Tolić), Krivičić, Mihaljević (od 65. Ovsenek), Bongongui (od 57. Kljun), Stančič, Kouao (od 65. Kosi).

Domžale: Mulalić, Alić, Šoštarič Karič, Vuklišević, Klemenčič, Husmani, Markuš (od 80. Jakupović), Ibričić, Jurilj (od 59. Vuk), Podlogar (od 59. Žinič), Georgijević.

Rumeni kartoni: Salkić, Mavretič; Klemenčič, Husmani, Georgijević.
Rdeči karton: /.

Poteka srečanja v Sežani:

KONEC TEKME! Zadetka nismo videli, obračun se je končal z 0:0.

87. minuta: Tabor se drži za glavo. Po lepi podaji Kljuna se je sam znašel pred Mulalićem Krivičič, a se je spotaknil na žogi in Tabor je ostal brez zadetka. Koliko sreče za Domžale.

Zapravljena priložnost Krivičiča:

59. minute: Prve menjave. Pri Domžalah sta namesto Jurilja in Podlogarja vstopila Vuk in Žinić, pri Taboru pa je Bongonguia zamenjal Kljun.

47. minuta: Jurilj je pobegnil po levi strani polovice Tabora. Žogo je zavrnil do Ibričića, ki je z 20 metrov streljal v zgornji levi kot vrat Tabora. Odlični vratar Koprivec je z obrambo žogo uspel zaustaviti.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

32. minuta: Markuš je na desni strani polovice tabora našel Klemenčiča. Ta je poslal predložek pred vrata, kjer je Jurilj močno streljal z glavo. Dobro postavljeni vratar Koprivec je žogo ujel.

26. minuta: Le nekaj sekund po priložnosti domačih je završalo tudi na drugi strani. Jurilj in Georgijević sta odigrala odlično dvojno podajo na levi strani kazenskega prostora Tabora. Srbski napadalec je prišel vse do vrat, kjer je njegov strel iz težkega položaja s požrtvovalnim posredovanjem ubranil vratar Koprivec.

Izjemna obramba Koprivca:

26. minuta: Tabor ne popušča. V prazen prostor se je izstrelil Stančič, ki je lepo našel Bongongui, a je bil premalo zbran, Mulalić je njegov poskus ukrotil.

22. minuta: Salkič je z desne strani poslal predložek na vrh kazenskega prostora. Tam je Stančič po obratu prišel do strela z voleja, a  vratar Mulalić je bil dobro postavljen in je žogo ujel.

Priložnost Stančiča:

15. minuta: Zapretili to tudi gostje. Močno je sprožil Husmani, ki je s 25 močno sprožil s prve. Vratar Koprivec je z manjšimi težavami uspel žogo ukrotiti.

1.minuta: Kakšna priložnost za za Tabor. Po podaji Ignacio Guerrico je do strela prišel Rodrigue Bongongui, a se je z odlično obrambo izkazal Ajdin Mulalić in rumeno družino rešil pred hitrim zaostankom.