PLT: Tudi na peti tekmi nismo videli zmagovalca

Nogomet 3. Okt 202118:55 > 21:30 0 komentarjev

V 12. krogu Prve Lige Telemach nismo videli zmagovalca. Vseh pet tekem se je končalo z remijem. V nedeljo najprej nismo videli zadetkov na tekmi v Šiški, kjer sta remizirala Bravo in Mura, na zadnji tekmi kroga na Bonifiki pa sta se z 2:2 razšla vodilni Koper in Celje. V soboto nismo videli zadetkov in zmagovalca na večnem derbiju v Ljudskem derbiju med Mariborom in Olimpijo, zadetkov ni bilo niti v Sežani, po točko pa sta že v petek v svoj žep pospravila Radomlje in Aluminij (2:2).

Tudi na zadnji tekmi 12. kroga v Kopra nismo videli zmagovalca. Celjani, ki jih vodi Simon Sešlar, je po zadetkih Esterja Sokler in Tjaša Begića dvakrat vodili, a vodilni Koper se ni dal in dvakrat izenačil. Na 1:1 je poravnal prvi strelec lige Maks Barišić, na 2:2 pa Žan Žužek. Koprčani ohranjajo točko pred Bravom.

Izenačujoči zadetek Žužka:

Bravo nerešljiva uganka tudi za prvake

Na prvi nedeljski tekmi sta se v Spodnji Šiški pomerila Bravo in prvak Mura. Tako kot na sobotnem večnem derbiju tudi v Ljubljani nismo videli zadetkov. Gostje so proti vratom Brava sprožili devet strelov, tri v okvir vrat, enako pa velja za domače. Pri petih strelih je moral trikrat posredovati vratar Murašev Matko Obradović.

Velika priložnost za Bravo:

Maribor nevarnejši, a na koncu je lahko še zadovoljen s točko

Po 90 in še nekaj minutah igre v Ljudskem vrtu sta s semaforja žareli dve ničli. A tekma še zdaleč ni bila tako nezanimiva, kot namiguje končni izid. V prvem delu je najlepšo priložnost za Mariborčane zapravil Marko Alvir, ki je v 15. minuti iz idealne pozicije stresel vratnico. Na drugi strani je v zaključku prvega dela poizkusil Lamine Tall, a je njegov strel z glavo odbil Ažbe Jug.

V drugem delu je blestel predvsem Nejc Vidmar. Vratar zmajev se je najprej izkazal ob poizkusu Nina Žuglja, nato še ob strelu Vida Kodermana. Tudi Olimpija je zapravila zares izjemno situacijo za zmago, v sodniškem dodatku tekme je čisti “zicer” prek mariborskih vrat poslal Lamine Tall.

Zapravljena priložnost Olimpije v zaključku tekme:

Zapravljena priložnosti Maribora v zaključku tekme:

Veliko prometa, malo učinka v Sežani

V soboto se je dogajanje začelo v Sežani, kjer na tekmi z dobrodelno noto – sredstva so se zbirala za Miho Hlada – nismo videli zmagovalca. Priložnosti ni manjkalo na obeh straneh. Najlepši sta za domače zapravila Rodrigue Bongongui in Marko Krivičič, za goste iz Domžal pa je najlepšo priložnost zapravila Dejan Georgijević.

Ko je lažje zadeti kot zgrešiti:

Delitev točk v dvoboju dna lestvice

Uvod v 12. krog Prve lige Telemach je bil bolj zanimiv, kot bi morda pričakovali. Začetek srečanja med Radomljami in Aluminijem ni obetal pretirano razburljivega nadaljevanja, a se je tekma v drugem delu prvega polčasa razživela. Aluminij je povedel v 40. minuti, Roko Prša je izkoristil natančno podajo Tilna Pečnika.

Izjemno dramatičen je bil uvod v drugi polčas, Armin Đerlek je z najstrožje kazni povišal prednost gostov iz Kidričevega, a so domači zelo hitro odgovorili. Med 53. in 55. minuto sta v polno merila Saša Varga (zadetek je bil sicer dosežen iz prepovedanega položaja) in Luka Guček (njegov gol je bil prava mojstrovina). Čeprav sta imeli obe ekipi še nekaj priložnosti za spremembo izida je ostalo pri 2:2. V strelih je bilo na koncu 17:13 v korist Radomelj, tekma je ponudila kar 30 strelov proti vratom!

Izjemen gol Luke Gučka za 2:2