Tekma Mura – Kalcer Radomlje prekinjena v 59. minuti

Prva liga 15. Avg 202119:04 > 19:16 0 komentarjev

Tekma 5. kroga Prve lige Telemach med Muro in Kalcer Radomljami je bila zaradi hudega naliva in posledično razmočenega igrišča prekinjena v 59. minuti pri rezultatu 2:2.

Zaradi nevihte, močnega dežja in vetra na stadionu Fazanerija v Murski Soboti je glavni sodnik Alen Borošak v 59. minuti prekinil tekmo 5. kroga med Muro in Kalcer Radomljami. Po približno 15 minutah jo je moral tudi dokončno odpovedati, saj je bila igralna površina neprimerna za igro. O nadaljnji usodi oziroma datumu nadaljevanja bo odločalo vodstvo tekmovanja.

Tekma se je za domače začela šokantno; njihova mreža se je zatresla že po 42 sekundah igre. Mark Zabukovnik je na drugi vratnici lepo videl Ivana Šarića, ki mu iz neposredne bližini ni bilo težko žoge potisniti prek golove črte.

Vodstvo gostov ni trajalo dolgo. V 13. minuti je Mitja Lotrič izkoristil lepo podajo Amadeja Maroša in s približno desetih metrov premagal vratarja Davida Šugića.

Čeprav so imeli domači nato še nekaj polpriložnosti in višjo posest žoge, je Kalcer v 34. minuti znova povedel. Po izvajanju kota je bila domača obramba preveč neodločna, žoge ni uspela izbiti iz območje nevarnosti, do nje je prišel Sacha Varga in jo s kakih šestih metrov poslal v mrežo.

V zaključku prvega dela je imela Mura v razmaku dobre minute dve izjemni priložnosti. Pri prvi je odlično posredoval vratar David Šugić, pri drugi pa je bil čuvaj mreže Radomelj brez moči, saj je bil strel Amadeja Maroše premočan in dovolj natančen.

Drugi del se je začel viharno. Ne samo na nebu, saj so Mursko Soboto prekrili črni, deževni oblaki, ampak tudi na igrišču. Po dobrih dveh minutah je Borošak pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je izvedel Amadej Maroša, njegov strel po sredini gola pa je vratar David Šugić odbil v polje.

V 59. minuti je nato Borošak zaradi močnega naliva in posledično že povsem razmočenega igrišča prekinil tekmo.

V šestem krogu bo Mura gostila Celje (22. 8.), Kalcer Radomlje pa se bo 21. avgusta v Domžalah pomeril s CB24 Tabor Sežano.

Potek srečanja:

59. TEKMA JE PREKINJENA in kasneje tudi zaključena zaradi preveč razmočenega terena!

58. minuta: Radomljani se branijo s petimi nogometaši, dež ne jenja. Neurje se je tako razbesnelo, da se Borošak posvetuje s četrtim sodnikom Romanom Glažarjem, ali naj se tekma sploh nadaljuje.

51. minuta: Alen Kozar je odšel z igrišča, v boj je Šimundža poslal Nika Lorbka.

49. minuta: Domačim se je zelo zgodaj v drugem delu ponudila priložnost za vodstvo, enajstmetrovko je izvedel Maroša, streljal po sredini, Žugić pa je še enkrat več potrdil svojo odličnost in z nogo strel odbil visoko v zrak.

45+2 minuta: Mura je imela ob koncu celo polpriložnost za vodstvo, a je ostalo pri remiju. Naj moštvi le tako nadaljujeta. Polčas: 2:2!

45. GOOOOOOOOL! Potem, ko je Šugić s fantastično parado preprečil izenačenje, le nekaj sekund izenačuje. Ko je videl, da z levo ne bo mogel izenačiti, se je Amadej Maroša zavrtel in zadel z levo. Krasen prvi polčas je pri koncu.

43. minuta: Hiter protinapad “Mlinarjev”, žogo je na robu petmetrskega prostora z leve dobil Marko Božić, zadel mrežo, a le zunanji del. Ostaja pri 1:2 za Radomlje.

34. minuta: GOOOOOOOOOOL! Po kotu gostov se je z branilcem na hrbtu odlično zagradil Saša Varga. Srb je žogo spravil v mrežo za novo vodstvo Radomelj.

30. minuta: Domači so dobili priložnost v obliki prostega strela po sredini, slabih 30 metrov od vrat. Lotrič je strel usmeril v živi zid.

24. minuta: Marko Brkić je pomeril proti vratom s kakšnih 30 metrov, žoga je po tleh merila tik za vratnico, a je bil David Šugić priseben ter žogo odbil v kot.

21. minuta: Desno stopalo je začelo preveč motiti Daria Rugaševića, zato je zapustil igrišče. Hanžič je prisiljen menjati in v igro je prišel palestinsko-slovenski veteran Jaka Ihbeisheh.

19. minuta: Za strel s kakšnih petnajstih metrov od gola se je odločil Klepač, ki pa je meril nekoliko čez prečko.

16. minuta: Muraši so krenili v protinapad, roko je stegnil Rok Jazbec in si za zajezitev naleta prislužil rumeno kazen.

13. minuta: GOOOOOOOOOL! Mitja Lotrič je izkoristil podajo Maruška in se vpisal med strelce, potem ko se je sam znašel pred vratarjem.

12. minuta: Anže Pišek je bil pregrob in prejel rumeni karton.

8. minuta: Kai Cipot, ki danes igra pomaknjen nekoliko bolj nazaj za pomoč obrambi, je pri skoku s komolcem udaril nasprotnika, a ostalo je le pri opozorilu sodnika Borošaka.

1. minuta: GOOOOOOOOOL! Ivan Šarić je izkoristil podajo z desne strani, ki jo je usmeril Zabukovnik, Hrvat pa jo je pričakal pripravljen pri oddaljenejši vratnici.