Vrtnice še niso usahnile, za obstanek z Aluminijem

Nogomet 19. Maj 202322:28 0 komentarjev

Nogometaši Gorice so v zadnjem, 36. krogu Prve lige Telemach doma premagali Tabor iz Sežane z 1:0 (1:0). Gorica je s tem osvojila končno deveto mesto in bo za obstanek med elito igrala dodatne kvalifikacije z Aluminijem. Tabor je končal na zadnjem, desetem mestu in se seli v drugo ligo.

Zadnji krog letošnjega slovenskega nogometnega prvenstva sta odprli zadnjeuvrščeni moštvi na razpredelnici. Tako Gorica kot sežanski Tabor sta bila pred zadnjim dvobojem sezone izenačena na 24 točkah.

Na papirju so bili pred dvobojem za deveto mesto v rahli prednosti gostitelji, saj bi Goričanom za to zadostoval že neodločen rezultat. Gorica je namreč na prejšnjih treh letošnjih medsebojnih obračunih dvakrat slavila, enkrat pa sta ekipi igrali neodločeno.

Nogometaši Tabora so tako o svoji usodi odločali sami, saj so za podaljšanje prvoligaškega statusa nujno potrebovali zmago. Gostje so tako današnji dvoboj začeli precej odločneje in podjetneje kot gostitelji.

Še preden se je iztekla prva minuta obračuna so Sežanci prvič nevarno zapretili. Predložek Sache Marasovića je preletel goriško obrambo, na oddaljeni vratnici pa se je sam znašel Jakoslav Stanković, a se je v domačih vratih izkazal Uroš Likar.

Likar se je moral v deveti minuti znova izkazati, ko se je sam pred njim znašel Luka Šušnjara, toda domačega vratarja ni premagal. Šušnjara je imel nekaj minut kasneje novo priložnost, ko je z leve strani kazenskega prostora poskušal z lobom, žoga pa je zletela nad prečko domačih vrat.

V 25. minuti so do svojega prvega poskusa prišli Goričani, strel Daria Kolobarića je končal daleč stran od gola Jana Koprivca. Po pol ure igre je Gorica krenila v nov protinapad, ki ga je vodil Zvonimir Petrović, znotraj kazenskega prostora pa ga je s prekrškom zaustavil Stanković. Enajstmetrovko je za vodstvo vrtnic zanesljivo izvedel kapetan Etien Velikonja.

Sežanci so v drugem delu krenili po izenačenje, a je to ponudilo več prostora za goriške protinapade. Po petih minutah nadaljevanja, je s strelom z roba kazenskega prostora poskušal Velikonja, vendar je meril nenatančno.

Po dobri uri igre so imeli gostje novo lepo priložnost, ko je po prostem strelu z glavo meril Adrian Zeljković, še enkrat več se je izkazal Likar. Gostujoča zasedba je do konca dvoboja iskala izenačenje, najbližje so bili na začetku sodnikovega dodatka, a je z neposredne bližine Mihael Briški z glavo streljal mimo vrat in Gorica je prednost zadržala vse do konca.

Gorica, ki je sicer vpisala šele peto zmago letos, je tako končala na devetem mestu slovenskega prvenstva in bo za zagotovitev prvoligaškega statusa prihodnje leto igrala dodatne kvalifikacije z Aluminijem, drugouvrščenim klubom 2. SNL.

Tabor, ta je letos zabeležil tri zmage, 15 remijev in 18 porazov, je sezono sklenil na zadnjem mestu in se tako seli med drugoligaško druščino.

Potek srečanja v Novi Gorici

Konec srečanja v Novi Gorici.

76. minuta: Vratar Gorice je bil pripravljen tudi na nespretno posredovanje svojega branilca. Goričani še naprej ohranjajo prednost enega zadetka.

63. minuta: Tudi ko gostje pridejo do priložnosti, pa Goričane rešuje Uroš Likar. Z novo odlično obrambo je poskrbel, da vrtnice ohranjajo minimalno prednost.

60. minuta: V prvih 15 minutah nadaljevanja si gostje niso uspeli pripraviti resnejše priložnost. Časa za Tabor je vse manj, potrebujejo namreč dva zadetka.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

GOOOL! Velikonja je v 33. minuti srečanja izkoristil enajstmetrovko.

31. minuta: Enajstmetrovka za Gorico! Odgovornost bo prevzel kapetan Etien Velikonja.

15. minuta: Prva zamenjava na srečanju. Zaradi poškodbe iz igre odhaja Thadee Kaleba, vstopa pa Aleksandar Zeljković.

9. minuta: Nova velika priložnost za goste. Luka Šušnjara se je znašel iz oči v oči z domačim vratarjem, ki pa je tokrat dobil neposredni dvoboj.

1.minuta: Sežanci so takoj v prvi akciji zapretili in bili povsem blizu zadetku, toda žoga je zletela tik ob vratnici.