Radomljani vodstvo v Šiški držali celo srečanje (VIDEO)

Nogomet 5. Nov 202315:02 0 komentarjev
Ester Sokler

Nogometaši Brava so v 15. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju Radomljam z 0:2 (0:1).

Radomljani nadaljujejo uspešen niz v domačem prvenstvu. Na zahtevnem gostovanju v Šiški so ugnali letos razpoloženo četo Aleša Arnola ter niz neporaženosti podaljšali na pet tekem. Bravo, ki tokrat ni pokazal dovolj v napadalnem smislu, je na petem mestu lestvice, Radomlje pa so sedme.

Radomljani so povedli že po slabi minuti, potem ko je Madžid Šošić podal na vrh kazenskega prostora do Sandija Nuhanovića, ta pa je natančno meril in premagal Matijo Orbanića za 1:0.

Tudi pozneje so bili nekoliko konkretnejši gosti, imeli še nekaj strelov, tudi iz ugodnih položajev, a ti niso bili dovolj dobri za novo spremembo izida.

Na drugi strani Šiškarji, ki so pogrešali bolnega Jakoslava Stankovića, napadalno niso pokazali veliko (en strel v okvir vrat in dva skupno v prvem delu), zato pa so imeli v 42. minuti novo lepo priložnost izbranci Oliverja Bogatinova, saj je bil sam pred Orbanićem Nino Kukovec, a je zadel Bravovega vratarja v glavo.

Drugi polčas so odločneje začeli Šiškarji, med drugim je moral Luka Baš posredovati po strelu Marka Španringa, vendar je ta odločnost imela kratek rok, saj so Radomljani hitro umirili gostitelje.

Žebelj v krsto

Še več, gosti so na trenutke ogrožali tekmečeva vrata, v 69. minuti je Madžid Šošić z glavo zgrešil iz ugodnega položaja. V 71. minuti pa so vendarle spet zagrozili tudi domači, od daleč je streljal Španring, Baš pa je žogo odbil čez prečko.

V 84. minuti pa so gosti izpeljali protinapad, po katerem je po dvojni podaji z Darlyjem N’Landujem v bližini gola do strela prišel Kukovec in žogo poslal pod prečko za 2:0.

Bravo bo v 16. krogu v petek gostoval pri Aluminiju, Radomlje pa bodo dan pozneje gostile Rogaško.

SPREMLJANJE TEKME V ŽIVO

84. minuta: GOOOOOOOOL! Krasen protinapad in dvojna podaja z Nlandujem je obrodila priložnost za Kukovca. Napadalec je izkoristil lepo pozicijo in matiral Orbanića.

80. minuta: Šošić se je prebijal mimo obrambe proti vratom, pri tem pa storil prekršek.

71. minuta: Španring je s 40 metrov želel verjetno podati v kazenski prostor, Bašu pa naredil celo toliko preglavic, da lahko govorimo o najlepši priložnosti za zadetek domačih.

69. minuta: Po kotu Radomelj in zmedi v petmetrskem prostoru je žoga zadela Kukovca, ta pa – povsem nepripravljen – žoge ni dobro sprejel. Le minuto kasneje je izvrstnega predložka v kazenski prosti ni znal izkoristiti Šošić. Očitno Bošnjaku veliko bolj ustreza igranje z nogo.

47. minuta: Bravo je nakazal, da bomo vendarle gledali bolj razburljiv drugi polčas. Proti vratom je strel usmeril Mark Španring, Luka Baš je s parado žogo izbil.

POLČAS

45. minuta: Konec prvega polčasa. Bravo si ni ustvaril niti ene resne priložnosti za zadetek.

42. minuta: Izvrstna dolga žoga Stipa Markovića, Bravo je neuspešno nastavljal “ofsajd” zanko, do žoge je prišel Kukovec, Matija Orbanić pa mu je žogo uspel braniti, globoko izven sovjega koridorja.

33. minuta: Prvi rumeni karton na tekmi. Zaradi brce v piščal tekmeca si ga je prislužil Kukovec. Pet minut si ga je za prekinitev protinapada prislužil tudi branilec Brava Beno Selan.

26. minuta: Igralci Brava so po nesporazumu Šošića z Dejanom Vokićem izpeljali protinapad. Z namernim prekrškom ga je ustavil Nuhanović, a jo – zanimivo – odnesel brez rumenega kartona.

16. minuta: Šošić je zaenkrat nesporni igralec tekme. Najprej je s predložkom našel Tina Hrvoja, ki mu je v odločilnem trenutku zdrsnilo, le nekaj sekund kasneje je mladi bosanski nogometaš zrežiral novo priložnost. V kazenskem prostoru je do strela prišel Nino Kukovec, udarec je blokiral Lan Štravs.

7. minuta: Matej Poplatnik je prišel do žoge na robu kazenskega prostora gostov. Po navadi je bilo to v tekoči sezoni vedno nevarno, a je obramba najbolj odločnega napadalca na zelenici uspela ustaviti.

1. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Madžid Šošić je prodrl po desni, podal v sredino do vezista Sandija Nuhanovića, ki je zelo natančno meril z notranjim delom stopala.

Nedeljski spored se je začel s tekmo v Ljubljani, kjer se merita najbolj prijetno presenečenje te sezone Bravo in Radomlje, ki so v zadnjem času v dobri formi. V prvenstvu niso izgubile že štiri tekme v nizu.