Po prvem polčasu super spektakla v Madridu še nič odločenega

Liga prvakov 9. Maj 202322:30 > 22:40 1 komentar
Veselje Manchester Cityja na Santiagu Bernabeu. FOTO: Guliverimages.

Za nami je prvi polfinale letošnje lige prvakov. V Madridu sta evropski prvak Real in Manchester City, ki je prvi favorit tekmovanja, remizirala z 1:1. V sred nas čaka veliki milanski derbi.

Obračun 14-kratnega evropskega prvaka Real Madrida, ki brani naslov, in Manchester City, ki pod vodstvom Pepa Guardiole lovi prvo evropsko lovoriko, je ponudil veliko dobrega nogometa, končnega odgovora o potniku v finale pa nikakor ne.

Manchester City je imel v prvih 45 minutah več igre in si ustvaril nekaj priložnosti, toda med vratnicama je bil pri Realu zanesljiv Thibaut Courtois. Madridčani so medtem čakali na svoje priložnosti in jo dočakali v 36. minuti, ko je s sijajnim strelom izven kazenskega prostora zadel brazilski zvezdnik Reala Vinicius Junior.

V 67. minuti trenutek genialnosti dočakali na drugi strani. Za nov spektakularen gol je z zelo močnim in natančnim strelom poskrbel belgijski zvezdnik angleških prvakov Kevin de Bruyne, ki je zadel za izenačenje na 1:1. Kljub nekaj priložnostim na obeh straneh se rezultat do konca tekme ni spremenil.

Liga prvakov, polfinale

Torek, 9. maj:

Real Madrid – Manchester City 1:1 (1:0)
Vinicius Junior 36.; De Bruyne 67.

Sreda, 10. maj:

21.00 Milan – Inter

Povratni polfinalni tekmi bosta 16. in 17. maja, finale pa 10. junija v Istanbulu.