Remi na derbiju z zmagovalcem

Nogomet 9. Maj 202120:29 > 10. Maj 2021 2:09
Pred zadnjima dvema krogoma sta v najboljšem položaju večna tekmeca, Maribor in Olimpija.

Olimpija je v 33. krogu nogometne Prve lige v Stožicah brez zadetkov remizirala z Mariborom in tri kroge pred koncem ohranila dve točki prednosti na vrhu lestvice. Mura na tretjem mestu zaostaja za tri.

Olimpija : Maribor 0:0

Olimpija je bila v Stožicah v toplem spomladanskem vremenu boljši nasprotnik, a si prav veliko priložnosti v derbiju, ki ni ponudil preveč gledljive igre, ni priigrala.

Gledalci pred televizijskimi ekrani in tistih nekaj opazovalcev ob igrišču in na tribunah, gledalcev v Stožicah seveda ni bilo, so v zrak skočili v 10. minuti, ko je po kotu prečko Maribora stresel Andres Vombergar.

Kdo ve, kaj bi bilo, če bi argentinski Slovenec ma igrišču ostal do konca. Borbeni napadalec Olimpije je moral namreč zaradi poškodbe na klop že sredi prvega polčasa.

Še pred tem je na začetku tekme mladi Gal Kurež skorajda dosegel evrogol. Z volejem je udaril po žogi od daleč in le za las zgrešil cilj. Če bi 20-letnemu mladeniču uspelo, bi se podpisal pod zadetek, ki bi se ga spominjali še dolgo časa.

Maribor je imel veliko priložnost v 27. minuti, ko je po slabo nabiti žogi Žige Freliha do strela v kazenskem prostoru prišel najboljši strelec vijoličastih Jan Mlakar, a se je ljubljanski vratar odkupil za napako in obranil njegov strel.

V drugem polčasu je imel Maribor še eno veliko priložnost, ko je do strela prišel rezervist gostov Rok Kronaveter. Njegov strel blokiral Uroš Korun in preprečil zadetek.

Čeprav je Maribor za skok na prvo mesto potreboval zmago, v zadnjem delu tekme pričakovanega pritiska gostov, ki bi na drugi strani odprl več prostora domačim nogometašem na nasprotni strani, ni bilo.

Simon Rožman na svojem prvem trenerskem večnem derbiju ni izgubil in niti ne zmagal.

Še tretjič remi na derbiju v tej sezoni

Tekma, ki je bila na trenutke živčna, dinamična, a ne preveč gledljiva, se je končala brez zadetkov. Na derbijih smo še tretjič v tej sezoni videli remi, ki pa je bil za Olimpijo – ta ima boljši izkupiček z medsebojnih tekem proti Mariboru, saj je enkrat zmagala –  tokrat pravzaprav zmaga.

Ljubljančani, ki so se ta konec tedna razveselili spodrsljaja Mure, doma je z 2:2 remizirala proti Bravo, so ohranili vodstvo in prvo mesto. Pred zadnjimi tremi krogi imajo vse v svojih rokah.

Olimpijo do konca sezone čakajo še gostovanji pri Celju in Bravu, doma bo igrala s Taborom. Še preden se poda v zadnje tri prvenstvene kroge, bo Olimpija sredi naslednjega tedna odigrala še polfinale pokala proti Domžalam, kar utegne biti za trenerja Gorana Stankovića oteževalna okoliščina.

Maribor, pri katerem Simon Rožman ostaja neporažen po trenerskem debiju na derbijih, bo gostil Gorico in Muro, gostoval pa pri Kopru.