EPU17: Slovenija začela s porazom, a pustila dober vtis

Reprezentance 4. Maj 201822:02 > 22:16
Nathan Stirk/Getty Images

Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je v Burton-on-Trentu odigrala prvo tekmo evropskega prvenstva. Tekmec izbrancev Agrona Šalje je bila Švedska, ki je zmagala z 2:0 (2:0). Slovenske upe naslednja preizkušnja na EP čaka v ponedeljek ob 16. uri proti Portugalcem v Chesterfieldu.

Slovenija je pogumno krenila v tekmo, a že v 9. minuti doživela hladen tuš. Po levem boku je prodrl Mulumba, ki je podal v kazenski prostor. Do žoge je prišel Hammar, ki je s kančkom sreče premagal Grila. Slovenija je prvič resno zapretila v 17. minuti. Takrat je Urbančič lepo poslal v ogenj Pečarja, ki je z leve strani prišel sam pred švedskega vratarja, sprožil proti bližnji vratnici, vendar je Andersson odbil žogo v kot.

Zapravljeno priložnost Slovenije so Švedi kaznovali v 23. minuti, ko je po bliskovitem protinapadu prišel do strela Nygren. Ta je sprožil proti bližnji vratnici, Gril pa je nesrečno odbil žogo v gol. Nova nevarnost je za Slovenijo sledila v 37. minuti, ko je po hitrem protinapadu pobegnil Timossi Andersson a meril tik ob desni vratnici. Kmalu zatem bi se lahko veselili tudi Slovenci, saj sta Urbančič in Pečar izpeljala še eno zelo nevarno akcijo. Prvi je podal v globino, drugi pa je skušal obiti nasprotnega vratarja, sprožil iz težkega položaja in priigral kot.

V drugem polčasu so naši fantje zaigrali na vse ali nič in močno pritisnili proti švedskim vratom. V 44. minuti je zatresel zunanji del mreže Kukovec, dve minuti kasneje pa je Urbančič že premagal švedskega vratarja, vendar je glavni sodnik ocenil, da si je pomagal s prekrškom. Slovenski pritisk se je nadaljeval, Švedi pa so le izjemoma prihajali na slovensko polovico igrišča. Po nekaj neuspešnih poskusih je bilo zelo nevarno v 77. minuti, ko je Žiga Repas po strelu z razdalje zatresel vratnico.

Tik pred koncem tekme sta nevarno zapretila še Koritnik in Matko. Najprej je Koritnik streljal z glavo, vendar se je izkazal Andersson, zatem pa je Matko zaključil izjemen prodor s strelom tik ob desni vratnici, tako da se je srečanje končalo z zmago Švedske.

SLOVENIJA – ŠVEDSKA 0:2 (0:2)
300; Hammar 7., Nygren 20.

Slovenija: Gril, Matko, Burin, Maher, Pečar (od 65. Repas), Urbančič, Svetlin, Simič, Kočar (od 58. Frešer), Mutavčič, Kukovec (od 58. Koritnik).
Švedska: Andersson S., Andersson H., Svensson, Hammar, Ackermann, Timossi Andersson (od 73. Stenshagen), Kusu (od 52. Mujanic), Wikstrom, Mulumba Kayembe (od 61. Lahne), Nygren, Olsson.