Slovenke v Krškem nemočne proti Srbiji (VIDEO)

Nogomet 14. Jul 202321:46 0 komentarjev

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je izgubila prijateljsko tekmo s Srbijo v Krškem. Izbranke selektorja Boruta jarca so na zadnji pripravljalni preizkušnji pred septembrskim začetkom lige narodov klonile z 0:3 (0:3).

Slovenke so se v zaostanku znašle že v osmi minuti, vse tri zadetke pa dobile v prvem polčasu. Drugi je bil bolj izenačen, srbska mreža pa je vseeno ostala nedotaknjena.

To je bil prvi poraz slovenske ženske reprezentance v letošnjem letu in prvi po aprilu lani, ko je bila boljša Francija. Slovenija je letos pred današnjim obračunom premagala Zambijo in Uzbekistan ter osvojila turnir v Turčiji, ob tem pa nanizala še tri neodločene izide, proti Belgiji, Romuniji in Južni Afriki.

Slovenke bodo septembra začele tekmovanje v ligi narodov v skupini B4, tekmice bodo Češka, BiH in Belorusija. Slovenija bo prvo tekmo igrala 22. septembra, ko bo gostila Češko.

Borut Jarc je na zadnji test v Krško povabil Adrijano Mori (Turbine Potsdam), Kajo Eržen (Fiorentina), Nino Kajzba (Roma), Zaro Kramžar (Roma), Laro Prašnikar (Eintracht Frankfurt), Lano Golob (Pomigliano), Matejo Zver (St. Pölten), Zalo Meršnik (Huelva), Dominiko Čonč (Sampdoria), Saro Agrež (Wolfsburg), Luano Zajmi (Split), Laro Klopčič (Mura), Melanio Pasar (Mura), Ivo Kocijan (Mura), Špelo Kolbl (Mura), Kajo Korošec (Mura), Izabelo Križaj (Olimpija Ljubljana), Saro Makovec (Olimpija Ljubljana), Manjo Rogan (Olimpija Ljubljana), Ano Milović (Olimpija Ljubljana), Zalo Vindišar (Olimpija Ljubljana) in Saro Gradišek (Radomlje).