Drama v Kamerunu: Mane najprej v nezavesti, potem junak

Nogomet 25. Jan 202222:10 > 22:37 1 komentar
Senegalci so se uvrstili v četrtfinale afriškega pokala narodov. FOTO: Guliverimages.

Na afriškem pokalu narodov v Kamerunu so znani vsi četrtfinalisti. Po Burkini Faso, Tuniziji, Gambiji in Kamerunu so si nastop v četrtfinalu danes zagotovili še nogometaši Senegala, ki so premagali Zelenortske otoke, in Maroko, ki je odpravil Malavi.

Senegal je po velikem naporu premagal Zelenortske otoke, ki so tekmo končali z devetimi nogometaši. Prislužili so si namreč kar dva rdeča kartona. Senegalci so odpor nasprotnika strli šele v zaključku tekme, junak pa je bil njihov prvi zvezdnik Sadio Mane, ki se je še pred zadetkom v središču pozornosti znašel, ker je po trku z nasprotnikom nezavesten obležal na tleh. Potem je prišel k sebi, v 63. minuti pa zabil gol za vodstvo Senegalcev, ki so tik pred koncem tekme zadeli še drugič in se uvrstili v četrtfinale.

Trk in gol Sadia Maneja:

V drugi tekmi dneva je Maroko upravičil vlogo favorita proti Malaviju in ga premagal z 2:1, čeprav je sprva zaostajal. Potem sta preobrat prinesla dva zvezdnika evropskega nogometa. Na 1:1 je tik pred koncem prvega polčasa poravnal napadalec Seville Youssef En-Nesyri, za zmago pa je zadel zvezdnik PSG Achraf Hakimi.