Zaradi Messija polne roke dela za vratarja in varnostnike

Nogomet 28. Sep 20228:46 0 komentarjev
Lionel Messi
Lionel Messi je bil tarča treh izletnikov na zelenico. Foto: Rich Graessle/Icon Sportswire via Guliver

Lionel Messi je svojo 100. zmago v dresu Argentine začinil s kar dvema goloma na prijateljski tekmi v New Jerseyju proti Jamajki, kjer se je njegova ekipa veselila s 3:0 (1:0). Izjemni Argentinec, ki je tokrat vstopil v drugem polčasu, je v 164 reprezentančnih nastopih dosegel skupaj že kar 90 golov za izbrano vrsto.

Argentina pa je z zmago proti Jamajki vse bližje, da se vpiše v sam vrh nogometnih analov po številu reprezentančnih tekem brez poraza. Še vedno je na prestolu Italija, ki pod vodstvom Roberto Mancinija ni izgubila na 37 tekmah vse od septembra 2018 do oktobra lani, ko jo je v Milanu v polfinalu lige narodov z 2:1 ugnala Španija.

V letu 2019 je serijo začela tudi Argentina in je brez poraza že na 35 tekmah, takšno serijo pa so v preteklosti po enkrat zmogli tudi Španci in Brazilci. Vsekakor Argentinci napovedujejo, da so vroč kandidat tudi za osvojitev naslova svetovnih prvakov konec leta v Katarju, prvega po letu 1986 in tretjega v zgodovini.

Lionel Messi medtem ostaja v izvrstni formi. Za reprezentanco je zadel že na petkovi prijateljski tekmi v Miamiju proti Hondurasu. Navduševal je tudi tokrat, ko je v igro vstopil v drugem polčasu in dosegel dva prekrasna zadetka, oba zunaj kazenskega prostora. Prvega po prodoru, drugega s prostega strela, ko je zdel z redko videnim strelom po tleh.

Zadetek Messija za 2:0

Zadetek Messija za 3:0

Medtem so navijači na tribunah noreli, kar trije so se med tekmo odločili tudi za skok čez ogrado in vstop na zelenico, da bi se približali 35-letnemu Argentincu.

Eden je nogometaša celo prosil, naj se mu podpiše na goli hrbet, preden so ga varnostniki prikovali na tla.