Benzema ob vrnitvi zastreljal enajstmetrovko

Euro 2. Jun 202123:02 > 03. Jun 2021 0:12 0 komentarjev

Danes je bilo na sporedu osem prijateljskih tekem v okviru reprezentančnega ciklusa po koncu sezone in začetkom Eura. Francozi so bili boljši od Valižanov, Angleži od Avstrijcev, Nemci in Danci pa so se razšli brez zmagovalca.

Termin po koncu klubskih obveznosti in pred začetkom evropskega prvenstva z letnico 2020 so mnoge reprezentance izkoristile za prijateljske obračune. Med njimi je tudi Slovenija, ki je v torek remizirala s Severno Makedonijo, v petek pa bo v Kopru gostila še Gibraltar.

Nizozemci so na današnji tekmi proti Škotom rešili remi. Oba zadetka za oranžne je dosegel Memphis Depay, najprej v 17. minuti po podaji Wijnalduma, potem pa še tik ob koncu srečanja, v 89. minuti. Kevin Nisbet in Jack Hendry sta bila natančna za škotsko reprezentanco.

Zanimivo je bilo tudi na obračunu med Francijo in Walesom. Slednji je že od 26. minute dalje igral z igralcem manj. Branilec Liverpoola Neco Williams je namreč v kazenskem prostoru igral z roko. Pri tem je bil izključen, Francozi pa so dobili na voljo še enajstmetrovko. Izvajal jo je Karim Benzema, ki se je v francosko izbrano vrsto vrnil po letu 2014.

Benzema je zapravil enajstmetrovko:

A najstrožje kazni ni izkoristil, vratar Danny Ward je njegovo namero namreč izvrstno prebral. Francozi so vseeno igrali zanesljivo in v 35. minuti povedli. Zadel je Kyllian Mbappe, ki je bil asistent še pri drugem zadetku. V 48. minuti je namreč s peto žogo lepo podaljšal do Antoina Griezmanna, ta pa je natančno zadel v zgornji desni vratarjev kot. Ousmane Dembele je zapečatil usodo Walesa, v 79. minuti je bil natančen za 3:0.

Angleži so z zadetkom 19-letnega Bukaya Sakaja ugnali Avstrijo. Selektor Gareth Southgate še ni računal na nekaj nogometašev, ki so igrali v finalu Lige prvakov ob koncu preteklega tedna. Tako so priložnost dobili celo nogometaši, ki jih selektor ni uvrstil na končni seznam udeležencev za Euro 2020. V prvi postavi je zaigral Jesse Lingard, s klopi so prišli še Ollie Watkins, Ben Godfrey in Ben White.

Nemci in Danci so se razšli brez zmagovalca, Nauhaus za Nemce in Poulsen za Dance pa sta prispevala po zadetek za vsako ekipo. V nemško reprezentanco sta se vrnila med drugim Thomas Müller in Mats Hummels, oba sta tekmo začela. Nemčija pa vseeno ni prišla do zmage.