Rodrygo junak Reala za dvajseto pokalno zvezdico

Nogomet 7. Maj 20230:14 0 komentarjev

Nogometaši madridskega Reala so španski pokalni zmagovalci. V finalu so z 2:1 ugnali Osasuno.

Junak Madridčanov je bil Brazilec Rodrygo z dvema zadetkoma. Prvega je dosegel že v drugi minuti tekme, drugega, odločilnega za zmago, v 70. minuti. Pred tem je za Osasuno izenačil Lucas Torro v 58. minuti.

Real Madrid je v šestnajstini finala ugnal Cacerano z 1:0, v osmini finala je bil boljši od Villarreala s 3:2. V četrtfinalu jih je čakal veliki madridski derbi, ki so ga po podaljšku dobili s 3:1, v polfinalu pa še težja naloga. Barcelona je v Madridu slavila z 1:0, a Real je na povratnem obračunu razbil večne tekmece s 4:0 in napredoval v finale. Tam je z 2:1 padla še Osasuna.

Kraljevi klub je osvojil še svoj dvajseti naslov v španskem pokalu v štiridesetem nastopu v finalu. Več naslovov imata le Barcelona (31) in Athletic Bilbao (23).