Sijajni CR pokopal Zajca & Co.

Serie A 27. Okt 201819:24 > 19:31
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Juventus je zahvaljujoč zadetkoma Cristiana Ronalda po preobratu slavil v gosteh pri Empoliju in po 10. krogih ostaja brez poraza v Serie A. Navdušil je tudi Josip Iličić, ki je po daljši odsotnosti znova v vrhunski formi. Tokrat je ob zmagi Atalante s 3:0 proti Parmi podal za tretji zadetek.

Domači bi si težko zaželeli boljši uvod v srečanje. Juventus je imel v 28. minuti na voljo kot, ki ga je izvedel Miralem Pjanić, Empoli je žogo izbil in krenil v protinapad. Po prvem neuspešnem poizkusu je za 1:0 zadel Francesco Caputo, ki je v polno meril iz roba kazenskega prostora.

Stara-dama je do izenačenja prišla v 54. minuti, ko je Cristiano Ronaldo izkorisil najstrožjo kazen. Portugalec je končni izid postavil dobrih 15 minut kasneje. Žogo je potegnil po desni strani in z okoli 25-metrov sijajno zadel na daljšo vratnico. Mojstrovina za deveto zmago Juventusa na deseti tekmi.

Miha Zajc je za domače igral do 75. minute, ko je mesto na igrišču prepustil Salihu Ucanu.

Izvrstni Iličić ob zmagi Atalante
Josip Iličić
je bil vpleten tudi pri prvem zadeteku svojega moštva, saj je vratar Parme ob njegovem strelu v 55. minuti žogo odbil v svojega branilca Riccarda Gagliola, od katerega se je z nekaj metrov nesrečno odbila v mrežo. Vodstvo Atalante je podvojil Jose Palomino, končni izid pa je po podaji Iličića iz kota postail Gianluca Mancini. Slovenski reprezentant je v zaključku dvoboja stresel tudi prečko.

Pri Parmi je do 81. minuti igral Leo Štulac.