Iličić Atalanti pomagal do zmage v Neaplju

Serie A 22. Apr 201921:13 > 21:16
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Atalanta je na tekmi 33. kroga Serie A v Neaplju slavila z 2:1 in tako prehitela Romo na 5. mestu lestvice. Klub slovenskega reprezentanta Josipa Iličića je trenutno na mestu, ki neposredno vodi v Ligo Evropa.

Domačini so v 28. minuti povedli z golom Driesa Mertensa, v nadaljevanju pa šok za južnjake – preobra tin tri točke za klub iz Bergama!

Josip Iličić, ki je v igro prišel v 54. minuti, je Kolumbijcu Duvanu Zapati podal za izenačenje, potem pa je slednji v 80. minuti Mariu Pašaliću podal za končnih 1:2.

V zadnjih štirih tekmah je to že drugi poraz za Napoli, a klub z juga ostaja drugi s 67 točkami – 20 manj od novega prvaka Juventusa in 6 manj od Interja.

Atalanta je trenutno peta z enakim številom točk, kot četrtouvrščeni Milan in eno več od šeste Rome, tako da bo v zaključku prvenstva potekal velik boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Atalanta v naslednjem krogu igra doma z Udinesejem.