Inter na pogon Lukakuja prekinil niz

Serie A 21. Dec 201920:03 > 20:05
Chris Ricco/Getty Images

Inter je v 17. krogu Serie A brez večjih težav s 4:0 odpravil Genoo, po dolgem času so se treh točk veselili nogometaši Udineseja.

Junak zmage Interja je bil Romele Lukaku z dvema zadetkoma in podajo, preostala zadetka sta dosegla Roberto Gagliardin in Sebastiano Esposito iz najstrožje kazni. Samir Handanović je bil tudi tokrat od prve do zadnje minute v vratih nogometašev iz svetovne prestolnice mode.

Belgijec je prvič zadel v 31. minuti, samo minuto kasneje pa lepo zaposlil Gagliardinija, ki je podvojil vodstvo domači na Giuseppe Meazzi. V 64. minuti je Esposito ohranil mirne žvice in povišal na 3:0, nato so imeli najlepšo priložnost gostje, a je bil Handanović na mestu po poizkusu Antonia Sanabrie. Končni izid je 71. minuti s svojim drugim zadetkom na srečanju postavil Lukaku.

Inter je z 42 točkami znova na vrhu lestvice točkovno izenačen z Juventusom, ki ima nekoliko slabšo razliko v zadetkih. Genoa je na 19. mestu z vsega 11 točkami.

Na prvi sobotni tekmi je Udinese z 2:1 odpravil Cagliari. Videmčani so tako prvič po 3. novembru prišel do treh točk v Serie A.