Inter le še korak od naslova; Milan do pomembnih treh točk

Nogomet 1. Maj 202120:08 > 22:48 0 komentarjev
Romelu Lukaku je prvi strelec Milančanov. Foto: Francesco Mazzitello/LaPresse Via AP

Nogometaši Interja so z zmago proti zadnjeuvrščenemu Crotoneju z 2:0 le še korak oddaljeni od naslova italjanskih prvakov. Crotone se je že poslovil od Serie A.

Prvi zadetek za Milančane je v 69. minuti dosegel Danes Christian Eriksen, ki je s strelom izven kazenskega prostora ugnal vratarja Crotoneja Alexa Cordaza. V 92. minuti je zmago potrdil Maročan Achraf Hakimi, ki je zaključil protinapad Interja globoko v sodnikovem podaljšku.

Inter je bil na tekmi veliko boljši tekmec. Proti vratom nasprotnika so sprožili 23-krat, Crotone na drugi strani le 6-krat.

Inter je tako le še korak oddaljen od naslova italijanskega prvaka. Scudetto si lahko zagotovijo že v tem krogu, v primeru, da Atalanta na jutrišnji tekmi ne premaga Sassuola. Po dolgem času Juventus ne bo osvojil Serie A, pet krogov pred koncem namreč zaostaja za 16 točk za prvim Interjem. Crotone ostaja na zadnjem mestu, s tem porazom so tudi uradno že izpadli v drugo italijansko ligo.

Tri točke je uknižil tudi Interjev mestni tekmec Milan. Z 2:0 je bil boljši od Beneventa. Strelca sta bila Hakan Calhanoglu v prvem in Theo Hernandez v drugem polčasu. Milančani so se tako povzpeli na drugo mesto na lestvici, s tekmo več imajo točko naskoka pred Atalanto in tri pred Juventusom ter Napolijem.

Štiri kroge pred koncem prvenstva je prvak že skoraj odločen, izjemno zanimivo pa bo še v boju za četverico, ki prinaša Ligo prvakov v naslednji sezoni.