Sanjski debi srbskega mladeniča v serie A, starši v solzah

Nogomet 17. Dec 202319:00 0 komentarjev
Jan-Carlo Simić
Jan-Carlo Simić Foto: Profimedia

Biser srbskega nogometna Jan-Carlo Simić je na dvoboju serie A med AC Milanom in Monzo nepričakovano dobil priložnost in jo nemudoma izkoristil.

V Nemčiji rojeni 18-letni Srb je dvoboj proti Monzi začel na klopi, ko se je v 24. minuti poškodoval nesojeni slovenski reprezentant Tommaso Pobega.

Trener Rossonerov Stefano Pioli je tvegal, v igro poslal golobradega Srba, ki pa je že na debiju v najmočnejši italijanski ligi dokazal, da gre za odličnega igralca.

Ne samo, da obramba Milana do konca tekme zdržala brez prejetega zadetka, mladi srbski reprezentant se je v 41. minuti vpisal tudi med strelce. Z drsečim startom je izkoristil podajo Rafaela Leaa in domače popeljal v vodstvo z 2:0.

Najboljši posameznik tekme

AC Milan je na koncu zmagal s 3:0, Simić pa je bil s strelcem prvega zadetka Tijanijem Reijndersom s Sofascorfe oceno 8 najboljši posameznik tekme na San Siru.