Roma ustavila Iličićevo Atalanto, Napoli razbil Lazio

Nogomet 22. Apr 202122:50 > 22:52 0 komentarjev
AP Photo/Alessandra Tarantino

Nogometaši Atalante so v derbiju 32. kroga italijanskega prvenstva Na Olimpicu remizirali z Romo 1:1. Gostje iz Bergama so prek Ruslana Malinovskyja povedli v 26. minuti, Rimljani pa so v drugem polčasu izenačili. Točko je Romi zagotovil Bryan Cristante. Na drugi četrtkovi tekmi v Neaplju je Napoli visoko s kar 5:2 razbil Lazio.

Niz petih zaporednih zmag Atalante je končan. Čeprav je bila boljši nasprotnik, se ni izšlo za novo zmago. Gostje so v okvir Rome sprožili kar devet strelov, domači le tri, a na koncu je prišlo do delitve točk. Gostje je v prvem polčasu v vodstvo popeljal Ruslan Malinovisky, po izključitvi Robina Gosensa, pa je Romo do točke popeljal Bryan Cristante. Na koncu so z desetimi možmi tekmo zaključiti tudi domači, pordečel je Ibanez.

Josip Iličić je začel v prvi postavi ekipe iz Bergama in igral do 59. minute, ko ga je zamenjal Luis Muriel. Atalanta je zapravila priložnost, da skoči na drugo mesto. Zdaj ostaja točko za tretjim Juventusom in dve za drugouvrščenim AC Milanom.

Na drugi četrtkovi tekmi je Napoli s 5:2 premagal Lazio in se le na dve točki približal stari dami, modrim Rimljanom pa pobegnil že za pet točk. Za domače nogometaše je dvakrat v polno zadel Lorenzo Insigne, po en zadetek so prispevali še Matteo Politano, Dries Mertens in Victor Osimhen. Pri Lazio sta se med strelce vpisala Ciro Immobile in Sergej Milinković Savić.