Šeško s čisto glavo takoj zadel, med strelci še dva Slovenca

Nogomet 14. Avg 202218:45 > 18:56 0 komentarjev
Veselje Benjamina Šeška po golu proti Wolfsbergerju. FOTO: Guliverimages.

Benjamin Šeško je, potem ko je ta teden končal ugibanja o svoji prihodnosti, takoj zadel za RB Salzburg in prišel do tretjega gola v sezoni. Med strelce se je na Poljskem že včeraj spet vpisal Luka Zahović, medtem ko je Alen Ožbolt prišel do prvega zadetka v svojem novem izraelskem klubu.

Benjamin Šeško je s sezono 2022/23 začel sijajno – z golom na prvi pokalni in golom na prvi prvenstveni tekmi, med strelce pa se vpisal tudi na odmevnih prijateljskih tekmah proti Liverpoolu in Ajaxu Amsterdamu -, potem pa na naslednjih dveh tekmah ni zadel.

Prišli sta ravno na vrhuncu obdobja, v katerem se je zaradi namigovanj o velikem prestopu znašel v središču pozornosti. Ugibanja o tem, kje bo igral v prihodnosti, je ta teden dokončno razblinil. Po koncu sezone za slovenski rekord, 24 milijonov evrov, iz RB Salzburga odhaja v RB Leipzig.

19-letni veliki up slovenskega (in tudi evropskega nogometa) se je zdaj, ko ima spet čisto glavo, očitno vrnil k svojim navadam in takoj zadel. Med strelce se je vpisal pri današnji zmagi v 4. krogu avstrijske Bundeslige, ko je v 41. minuti zadel za vodstvo RB Salzburga proti Wolfsbergerju z 2:0. Zadel je iz bližine, ko je rutinirano v gol “pospravil” podajo s krila brazilskega soigralca Fernanda.

Gol Benjamina Šeška:

Šeško je igral do 75. minute, ko je odšel na klop, Wolfsberger pa je v 93. minuti prišel do znižanja zaostanka na 1:2, za kaj več pa je zmanjkalo časa.

Salzburg, ki brani naslov, je prišel do tretje zmage in je z devetimi točkami na drugem mestu.

Za Šeška je bil to drugi prvenstveni gol sezone in tretji v petem nastopu skupno. V statistiko je vpisal tudi asistenco.

Gorenc Stanković in Horvat s Sturmom pri vrhu

Že včeraj smo v najboljši avstrijski nogometni ligi videli pet slovenskih nastopov. Žan Rogelj, Nik Prelec in Sandi Ogrinec so z WSH Tirolom z 1:2 izgubili na Dunaju proti tamkajšnji Austrii. Prelec je igral vso tekmo, Ogrinec do 85., Rogelj pa do 80. minute.

Graški Sturm Jona Gorenca Stankovića in Tomija Horvata je prišel do druge zmage, trenutno je pri osmih točkah in na tretjem mestu. Tokrat je doma s 4:0 premagal Rheindorf Altach. Gorenc Stanković je igral do 68. minute in v tem času prejel rumen karton, Horvat pa je bil na igrišču do 86. minute.

Dejan Petrovič še vedno okreva po hudi poškodbi in za dunajski Rapid še ne igra.

Četrti gol Zahovića in prvi za Ožbolta

V soboto sta se z goloma izkazala še dva slovenska napadalca, ki si kruh služita v tujini. Luka Zahović je zadel za Pogon Szczecin pri domačem remiju z 2:2. V polno je meril v 75. minuti, ko je svoje moštvo popeljal do vodstva z 2:1. V 84. minuti je odšel na klop, le dve minuti za tem pa so gostje prišli do izenačujočega gola. Zahović je dosegel drugi prvenstveni gol sezone in četrtega v vseh tekmovanjih, njegov Pogon pa je po petih krogih poljske Ekstralige z desetimi točkami na tretjem mestu lestvice.

Veselje Luke Zahovića po golu proti Wisli Plock. FOTO: Guliveimages.

Alen Ožbolt je pred kratkim v Izraelu zamenjal klub in se iz Hapoela Haife, pri katerem se je kot posojen član Slovana Bratislave v prejšnji sezoni izkazal, preselil v Hapoel Tel Aviv. V prvih dveh nastopih se ni vpisal med strelce, včeraj pa dočakal prvenec. Zadel je pri zmagi nad Beitar Jerusalemom z 2:1 v izraelskem pokalu Toto, in sicer v 69. minuti za 2:0. Z igrišča je odšel osem minut za tem.