Sevilla vlada Sevilli

La liga 14. Mar 202123:02 > 15. Mar 2021 16:53
Fran Santiago/Getty Images

Mestu vlada Sevilla. Na mestnem derbiju v okviru španske La Lige so aktualni prvaki evropske lige z zadetkom En-Nesyrija v 27. minuti premagali Betis z 1:0.

Srečanje v največjem mestu Andaluzije ni ponudilo veliko priložnosti. Edino priložnost, ki se je ponudila v prvih 45 minutah je izkoristila Sevilla. Navas je žogo poslal na rob kazenskega prostora kjer je do nje prišel Youssef En-Nesyri in jo poslal v spodnji levi kot vratarja gostov. In to je bilo vse kar se je zgodilo v prvem polčasu in je vredno omembe.

V nadaljevanju je Betis prevzel pobudo, a na obeh straneh nismo videli veliko priložnosti. Sevilla je dobro postavila svoj obrambni zid in čakala, da bo tekme konec. V 73. minuti je Betis sicer dosegel gol, a je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

S to zmago se je Sevilla z 51 točkami utrdila na četrtem mestu lestvice, ki vodi v ligo prvakov. Šest točk za njimi je na petem mestu Real Sociedad. Betis je z 42 točkami ostal na šestem mestu.